Intel Core 2 Quad Q8400 3.55 GHz Overclock Timelapse

Sıcaklıkları AIDA64 ile kontrol edin. Saat hızını da CPU-z'den kontrol edebilirsin.

Yeteri kadar voltaj vermediğin için olabilir mavi ekran. Ya da bellek hızların olması gerekenin çok yukarısında. Timelapse'de görebileceğin gibi overclock sırasında bellek hızımı 800'e en yakın olanı seçiyorum. Senin bellek hızın stok hızda ne ise ona olan en yakın seçeneği seç bellek hızı menüsünde.

Üstelik FSB hızını 266'dan direk 400 yapmışsın :D Yavaş yavaş arttır, 266'dan 290'a, orada 310'a oradan 340'a gibi. Overclock öyle tak diye olmaz genelde. Umarım yardımcı olabilmişimdir :)

FSB hizinda sorun yok. Hic voltaj vermeden 3.0 da 50-55 derece arasında sorunsuz kullanıyorum. Soğutucu anca buna müsade ediyor. Sadece sendeki ekrana göre RAM ve diğer ayarları değistirdiğim için oldu :)
Normal olarak sadece FSB yi ayarladığımda 3.0Ghz de sorunsuz kullaniyorum. Iyi bir soğutucu alana kadar 2.4Ghz orjinal hizinda kullanirim.
Birde benim anakart üzerinde 3 adet ayar var. Tuş ile O.C yapiyor yaninda hizlari vs yaziyor :) Ama tam anlamiyla ne yapiyor bilmiyorum :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı