Intel Core i3 6100 vs AMD FX X8 8320

olg35

Hectopat
Daha fazla  
Intel Core i3 6100 Soket 1151 3.7GHz 3MB Önbellek 14nm İşlemci yaklaşık 450 tl

AMD FX X8 8320 Soket AM3+ 3.5GHz 16MB Önbellek 125W 32nm İşlemci yaklaşık 560tl

MSI B150M Bazooka
MSI GTX 950 Gaming 2G
Kingston HyperX Fury Black 16GB DDR4 2133 MHz
Kingston HyperX Fury 120 GB
Seagate 7200 RPM 1 Terabyte
Cooler Master N200 ve 500 Watt dahili 500 Watt Cooler Master güç kaynağı

İşlemci dışında tüm bileşenlere karar verdim işlemcide kararsız kaldım hangi işlemciyi seçeğim?

Eğer AMD FX8320'yi seçerseniz doğal olarak anakart da değeşecektir. Daha uzun vadede bakarsak i3 6100 daha iyi bir seçim olacaktır. Amd FX serisi yerine şuan İntel SKYLAKE serisini tercih etmelisiniz. İleride işlemci upgrade edileceği zaman daha çok seçenek olacaktır. Performans açısından da aradaki 100 TL fark kadar performans farkı olacağını düşünmüyorum.

Yenilik açısından i3 performans açısından fx. İntel alırsan ilerde bu işlemciyi elinden çıkarıp daha iyi bir işlemci alırsın ve uzun yıllar belki bir ram upgrade yaparak kullanabilirsin.

Direk olarak ''FX öldü '' şeklinde bir ifade yanlış olur. Performans olarak hala iyi işlemciler. Sadece ileriye dönük bakıldığında upgrade için fazla seçenek yok. Böyle söylemek daha iyi olur sanırım.

Kesinlikle katılmıyorum, İntel Skylake ile F/P çıtasını çok yükseltti. AMD'nin tercih edilme oranı gün geçtikçe azalacaktır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı