Intel HD Graphics 3000 ve HD 7500/7600 DirectX 11 destekliyor mu?

mstftrl34

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Laptobumda 2 tane ekran kartı var.
  • AMD Radeon HD 7500/7600 series
  • Intel (R) HD Graphic 3000
Benim sormak istediğim soru şu. Bu 2 ekran kartından herhangi biri DirectX11 destekliyor mu? Yada hangisi destekliyo? Yardım ederseniz sevinirim. Bir oyun indirdim fakat oyun DirectX11 istiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İki ekran kartınız yok. Güç tasarrufu için günlük kullanımda size görüntüyü işlemcinizin içindeki grafik yongası veriyor. Yani Intel HD Graphics 3000. Oyundayken yüksek performans için harici grafik işlemciniz yani tek ekran kartınız olan HD 7500/7600 görüntü veriyor. Olay bundan ibaret.

Soruya gelirsek, oyunlarda HD 7500/7600'ü kullanıyorsunuz ve DX11 destekleyen bir ekran kartı. Ayrıca işletim sisteminiz nedir? Hangi oyunu oynamak istiyorsunuz?

İki ekran kartınız yok. Güç tasarrufu için günlük kullanımda size görüntüyü işlemcinizin içindeki grafik yongası veriyor. Yani Intel HD Graphics 3000. Oyundayken yüksek performans için harici grafik işlemciniz yani tek ekran kartınız olan HD 7500/7600 görüntü veriyor. Olay bundan ibaret.

Soruya gelirsek, oyunlarda HD 7500/7600'ü kullanıyorsunuz ve DX11 destekleyen bir ekran kartı. Ayrıca işletim sisteminiz nedir? Hangi oyunu oynamak istiyorsunuz?

Evet haklısınız. Normalde intel kullanıyor bir oyun açtığımda ise Amd devreye giriyor.İstediğim oyun 'Daylight'. İşletim sistemi windows 8.1

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı