Intel i7 3630QM hangi Intel ID?

Kurulum için kullandığım imaj 10.9.5 imajı, bağlantısını sosyal içindeki başlıkların birinde bulmuştum.
CLOVER klasörü EFI bölümünde, EFI klasörünün içinde. Paylaştığı dosyayı direkt oradan aldım zaten.
@Recep Baltaş bir başlıkta artık Chameleon desteğinin verilmeyeceğini söylediği için onları denemedim, sadece Clover ile deniyorum. Chameleon için de bir araştırma yaparım, nasıl bir şey olduğu hakkında bir fikrim yok, çözerim ama, bir de onunla deneyelim bakalım.

Yalnız şimdi şöyle bir şey takıldı kafama. Chameleon MBR bootloader. Yani sabit diskin en başındaki MBR kısmına veri yazıyor ama benim diskim GPT şeklinde bölümlenmiş. MBR kısmı olduğunu sanmıyorum. Varsa bile bu halihazırda kullandığım sistemin açılışını bozmaz mı? Yani Chameleon'u kurduktan sonra da aynı şekilde Bios UEFI kısmından mı ayarlayacağım işletim sistemlerini?

Unibeast ile hazırlama kısmında kaldım. Installation Type kısmında seçim yapamıyorum. Tüm seçenekler pasif, üzerine tıkladığımda herhangi bir şey olmuyor ve ilerleyemiyorum.

Dosya Ekleri

• 20150611_132037.jpg
    20150611_132037.jpg
    364,4 KB · Görüntüleme: 266
Kullancağın sürüm App store'dan indirilmiş, sonu .app uzantısı ile biten imaj olması gerekiyor. Ve bu .app uzantılı dosyanın applications klasöründe olması lazım.

İyi ama kurduğum sistemde ne ethernet ne de wifi çalışıyor. İnternet bağlantım yok. Dolayısı ile appstore erişimim yok. Bu dosyayı başka bir yoldan elde etmem mümkün mü?

Bulamadım. Daha doğrusu torrent bağlantıları buldum ancak torrent erişimim olmadığı için bunları indiremiyorum. Mavericks'ten vaz geçtim. Sizin paylaştığınız bağlantıdaki Yosemite imajını indiriyorum, sıfır kurulum yapmak için Mavericks yüklediğim bölümü de biçimlendirip kurulumu öyle yapmayı düşünüyorum. Bağlantıdaki yönergelere göre kurulumu yaparım. Aynı sorun devam ederse bu başlıktan devam ederim, başka bir sorun olursa yeni başlık açarım. Şimdiye kadar yardımın için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı