İntel i9 9900K ve RTX 2060 Sistem Önerisi

İ5 9600K almanızı tavsiye etmem. Hadi aldınız, yeni işlemci çıkınca değil, işlemci size yetmediği zaman değiştirmek isteyeceksiniz. Ama o zaman da alacağınız işlemci sizin anakartınıza uymayabilir. Intel her sene yapıyor bunu. AM4 çıktığı zaman adamlar 2020'e kadar söz verdi kullanacaklarına dair.
o zaman amd ryzen 7 2700x alayim. yanina rtx 2060

Bana soracak olursanız, Ryzen 2600X veya 2600 alın. Yanına sağlam bir anakart ekleyin. Yeni işlemcilerin çıkmasına az kaldı. Satıp yükseltirsiniz kafanız rahat olur. He uğraşamam derseniz 2700X ömürlük bir işlemcidir. Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Bana soracak olursanız, Ryzen 2600X veya 2600 alın. Yanına sağlam bir anakart ekleyin. Yeni işlemcilerin çıkmasına az kaldı. Satıp yükseltirsiniz kafanız rahat olur. He uğraşamam derseniz 2700X ömürlük bir işlemcidir. Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.
Hocam pc alinca 3 4 sene alamam daha yani.

Intel yeni işlemci çıkarınca kullandığınız anakartı büyük ihtimalle değiştirmek zorunda kalacaksın. Bu ileriye dönük olmuyor maalesef.
İntelin yeni çıkardığı işlemciyi ne yapayım ki ? 9700k beni rahat 5 yıl götürür ve yeni çıkacak olan bir çok ekran kartı ilede darboğaz yapacağını zannetmiyorum.

İ5 9600K almanızı tavsiye etmem. Hadi aldınız, yeni işlemci çıkınca değil, işlemci size yetmediği zaman değiştirmek isteyeceksiniz. Ama o zaman da alacağınız işlemci sizin anakartınıza uymayabilir. Intel her sene yapıyor bunu. AM4 çıktığı zaman adamlar 2020'e kadar söz verdi kullanacaklarına dair.
Merhabalar; 9600K tahmini ancak 3-4 sene sonra yetersiz gelmeye başlar, diyelim Ryzen serisi aldınız o da aynı şekilde minimum 3-4 sene sonra yetersiz gelebilir ama olsun siz yine de Ryzen aldınız diyelim. 3-4 sene sonunda yeni işlemci almak istediğinizde (2022-2023 seneleri) piyasaya bir bakıcaksınız yeni Ryzen'ler AM4 uyumlu değil. Çünkü verdikleri söz 2020'ye (bir dahaki seneye) kadardı. Bu yüzden Ryzen'in verdiği sözün şu sıralar pek de öneminin kalmadığını düşünüyorum. Peki hangi işlemci tercih edilmeli derseniz, oyunlarda i5 9600k Ryzen7 2700x gibi bir işlemciyi çok rahat tokatladığı için benim tavsiyem i5 9600K'dan yana olucaktır.

2700X gibi bir işlemcinin hangi ekran kartına yetmeyeceğini merak ediyorum açıkçası. Ömürlük bir işlemcidir bana kalırsa. Ben eğer alsaydım bozulana kadar kullanırdım ki bu en az bir 10 sene gibi görünüyor.

2700X gibi bir işlemcinin hangi ekran kartına yetmeyeceğini merak ediyorum açıkçası. Ömürlük bir işlemcidir bana kalırsa. Ben eğer alsaydım bozulana kadar kullanırdım ki bu en az bir 10 sene gibi görünüyor.
Arkadaş oyun oynayacağı için 9600K daha önde, bu yüzden 9600K'yı tavsiye ederim ama asıl demek istediğim şey AMD'nin 2020 sözünün Intel'e karşı muazzam bir avantajı yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı