Intel stok soğutucunun ayakları deforme olmaya başladı

SARS-CoV-2

Hectopat
Arkadaşlar bu Intel'in stok soğutucusu ne kadar dandikmiş ya. 3 4 kere çıkar tak yaptıktan sonra ayakları deforme olmaya başladı. Zaten çok zor takılıyor, takarken anakartın içinden geçiyorsun bastırmaktan. En son az önce takarken tek ayağı oturmadı. Sinirlenip var gücümle bastırdım ayağın da bağlı olduğu fanın kasası kökünden kırıldı, parçalara ayrıldı. Yine de o lanet ayak yerine geçmedi yani. Anakarta zarar verdim sandım. Açıp çalıştırdım çalışıyor çok şükür. Sonuç yeni soğutucu gelene kadar bilgisayarı kullanamıyorum. AMD'nin soğutucusunun gözünü seveyim ya. Mis gibi vidalı sistem. Tövbe ettim tırnaklı soğutucu almayacağım daha.

Son düzenleyen: Moderatör:
İntel inkini bildikten sonra bana daha kolay geliyor yalan söylemeyeyim ama lga1700 de birazcık daha zordu. Amd nin arkadaki metal kısım düşünce uğraşıyorsun bir ton. Bir vida giriyor diğeri girmiyor falan iki kişi zor takıyoruz.

İntel inkini bildikten sonra bana daha kolay geliyor yalan söylemeyeyim ama lga1700 de birazcık daha zordu. Amd nin arkadaki metal kısım düşünce uğraşıyorsun bir ton. Bir vida giriyor diğeri girmiyor falan iki kişi zor takıyoruz.
Delikleri hizalayıp bastırıyorsun pek bir olayı olmaması lazım ama nedense ben hep çok zorlandım. Benim soğutucuda mı sıkıntı vardı anlamadım ki. Umarım anakarta zarar vermemişimdir esnetmeden dolayı.

Delikleri hizalayıp bastırıyorsun pek bir olayı olmaması lazım ama nedense ben hep çok zorlandım. Benim soğutucuda mı sıkıntı vardı anlamadım ki. Umarım anakarta zarar vermemişimdir esnetmeden dolayı.

Kilitli ve kilidi açık konumları var o soğutucunun. Çıkardıktan sonraki kilidi açık şekilde ayakları çekeceksiniz sonra döndürüp kilidi kapalı şekilde deliklerin üzerine hizalayıp bastıracaksınız basit bir işlem ama dediğim gibi LGA1700 ise onlar da ben de zor olduğunu hatırlıyorum.

Geri
Yukarı