İnternet hızı 10 Mbps'den 1 Mbps'ye düştü

albayaiakos

Hectopat
Merhaba son haftada internetimin indirme ve yükleme hızı çok düştü.

Mesela Steam'de önceden bir oyun indirirken MB/S olan kısım yanlış hatırlamıyorsam 10-14 arasında geziyordu ve hız hiç düşmüyordu. Son haftada 700-1000 KB/S aralarında geziyor. Bazen 6-7 MB/S hatta normal hıza kadar yükseliyor ancak hemen geri düşüyor ve genel olarak 700-1000 KB/S aralarında seyrediyor. Buna ne sebep olmuş olabilir? Ethernet kablosu kullanıyorum, kabloda bir sorun olmuş olabilir mi? Nasıl anlarım? Modem oturma odasında olduğu için kablo oradan benim odama uzanıyor, yerde olduğu için haliyle üzerine basılabilir bir pozisyonda. Artı olarak kedilerim de kabloya zarar vermiş olabilir. Ancak Speedtest yaptığımda halen eski değerleri alıyorum. Speedtest sonuçlarını yükleyeceğim. (Bir şey indirirken hız düşük olduğunda da Speedtest'ten kontrol ettim Speedtest'te hiçbir şekilde hız düşüşü yaşanmıyor.) Kablo dışında bir ihtimal daha düşünüyorum. Geçtiğimiz günlerde bilgisayarımı Windows 11'in yeni güncellemesi olan versiyon 22H2'ye geçirdim ancak bazı problemlerle karşılaştığım için eski sürüme döndüm. Eski sürüme dönerken Windows'un özelliğini kullandım. Bu yüzden olabileceğini de düşünmeye başladım çünkü tam bu sıralar internette problemler ortaya çıkmaya başladı. Bilen biri bana yardımcı olursa çok sevinirim.

unknown (1).png

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı