İnternetimi nasıl hızlandırırım?

Tekilaa

Decapat
Yer
Kütahya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Evet arkadaşlar basit bir yolu olmalı elbet ama ne kadar sayfada bulduğum şeyleri yapmayı denesem de hiçbir fayda görmedim. Hız güncel olarak 1 Mbps'yi geçmiyor.
  • Vodafone'luyum ve 16 Mbps 60 GB AKN'li bir pakete sahibim geçen ay müşteri temsilcisini aradık ve bize AKN'yi aştığımızı ve ay başı tekrar aramamızı söylediler eyvallah ay başı aradık ve birkaç test yaptırdı o an hızımız 2-4 Mbps'ye artış gösterdi.
  • Telefonu kapatır kapatmaz yeniden test yaptığımda 1 Mbps'a düştü önerilerinizi bekliyorum
  • Ha unutmadan kablosuz üzerinden testleri yaptırdı ve o an Wi-Fi'i kapatmıştık :D

Bence direkt olarak kullandığınız internet platformunu değiştirin. Türk Telekom, ne kadar sövülse sayılsa da bence gerçekten kötülerin iyisi denilebilir. Turknet yada Superonline'da tercih edilesi.

DSL Hızı(Kb/s):799 / 16383

Modeminizin arayüzünden DSL HAT değerlerinizi yazabilir misiniz?
Şikayetvar üzerinden şikayet yazın. Aradığınız müşteri hizmetlerine sorunun devam ettiğini ve ekip gönderilip bakılmasını söyleyin. Modem arayüzündeki hat değerlerini atar mısınız?
konuyu tüm Türkçe kurallarına uyarak yazmama rağmen uyarı alıyorum. Sebebini söyler misiniz konuyu inceleyen kim bilmiyorum ve ya otomatik bir şekilde mi ceza alıyoruz? @MF
ethernet bağlı olmasına rağmen bağlı değil diye gösteriyor
Bence direkt olarak kullandığınız internet platformunu değiştirin. Türk Telekom, ne kadar sövülse sayılsa da bence gerçekten kötülerin iyisi denilebilir. Turknet yada Superonline'da tercih edilesi.
geçmeyi düşündük fakat bunun cezası vardı ne dendiğini unuttum :D
  • DSL Hızı(Kb/s): 16383/799
  • Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 28264/1204
  • SNR Sınırı (dB): 13.1/20.8
  • Hat Zayıflaması(dB): 14.0/8.1
  • Güç (dB): 12.3/12.0
    böyle atayım daha temiz oldu

Son düzenleme:
Hattınız mükemmel gözüküyor. Almanız gereken hızı alıyorsunuz zaten. Modeme sadece ethernet girişinden bir cihaz bağlayıp Wi-Fi kapatarak test yapar mısınız?
dediğinizi yaptım fakat 0.46 download ve 243 ping çıktı upload sıkıntı değil fakat 0.5
Bu değerler ADSL, sanıyorum ki altyapınız VDSL destekli. VDSL e geçerseniz sizin için daha avantajlı olur.
Hattınız mükemmel gözüküyor. Almanız gereken hızı alıyorsunuz zaten. Modeme sadece ethernet girişinden bir cihaz bağlayıp Wi-Fi kapatarak test yapar mısınız?
16 mbps aldığımı söylediler fakat herhangi bir gelişme yok
uploadı önemsemiyorum aslında
50 mbps li bir tarifeye geçiş yapmak istediğimizde ise altyapınız 16 mbps desteklediğini geçseniz bile tam alamayacağımızı söylediler
güncel

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı