İnternetten alışverişte koşulsuz şartsız iade dönemi bitti mi?

GamingKeyboard07

Hectopat
Monitör alacağım, internette her yerde farklı bir şey yazıyor; hangisine güveneceğimi şaşırdım. Bloomberght'te 1 Ocak 2024'te koşulsuz şartsız iadenin kaldırılacağı yazarken Webtekno'da 2024'te kaldırılacakken kaldırılmanın ertelendiği yazıyor. Webtekno haberine sonradan eklemeler ve düzenlemeler yapılmış ama hangisi şu anda geçerli olan güncel bilgi anlaması zor. Birkaç haber sitesinde 2023 başında kalktığı da yazıyor ama sanırım arama yapınca sonradan olan gelişmelerle ilgili haber yapmadıkları için eski bilgiler çıkıyor. Bu konuda kesin bilgisi olan birisi yardımcı olabilir mi?

Dediğim haberler:

1-https://www.bloomberght.com/cayma-hakkina-iliskin-duzenleme-2024-e-ertelendi-2314686
2-https://www.webtekno.com/akilli-telefon-bilgisayar-keyfi-iade-edilemeyecek-h127156.html#:~:text=%C4%B0nternet%20%C3%BCzerinden%20al%C4%B1%C5%9Fveri%C5%9Flerde%20uygulanan%20cayma,y%C3%BCr%C3%BCrl%C3%BC%C4%9Fe%20girecek%20d%C3%BCzenlemenin%20ertelendi%C4%9Fini%20duyurdu.

Bu yasa da ne yazık ki yine biz Türklerin sonucu. Taksitli ürün nasıl kaldırıldıysa bu da bizler yüzünden. Bir kişi aynı üründen M L XL alıyor hangisi oluyorsa onu alıp gerisini iade ettiği için yasa değişti. Gerçekten ülkenin en temel sorunu insanı. Yöneticilere laf etmeyin, onları seçen de bu halk. Bu yasa şu an geçerli değil. Daha görmedim bir sitede. Üründe hata varsa iade sorun olmuyor.

Ürün de sıkıntı varsa tabii ki iade yapabiliyorsun.
Bu yasa da ne yazık ki yine biz Türklerin sonucu. Taksitli ürün nasıl kaldırıldıysa bu da bizler yüzünden. Bir kişi aynı üründen M L XL alıyor hangisi oluyorsa onu alıp gerisini iade ettiği için yasa değişti. Gerçekten ülkenin en temel sorunu insanı. Yöneticilere laf etmeyin, onları seçen de bu halk. Bu yasa şu an geçerli değil. Daha görmedim bir sitede. Üründe hata varsa iade sorun olmuyor.
Monitörlerde servisin gözünde neyin sorun olup olmadığı değişiklik gösteriyor ne yazık ki. Mesela ölü piksel çıkarsa ve sanırım monitörde ghosting oluyorsa bunları sorun olarak kabul ediyorlar, fakat buradaki bir çok kişinin aşırı fazla bulduğu IPS Glow'u servis bundan her monitörde var deyip bana iade şansı tanımadı. Ve evet, her IPS monitörde IPS Glow olur, ama dediğim gibi forumda monitörlerden anlayan arkadaşlar benim monitörümdeki IPS Glow'u normalde olduğundan oldukça fazla bulmuşlardı.

Şu anda dediklerinizden anladığım kadarıyla üründe bir sorun yok diyorsa, sadece kullanıcı üründen memnun olmadığı için ürünü iade etmek istiyorsa bu artık yapılamıyor, değil mi?

Bir de monitörü Hepsiburada'nın kendisinden satın alacağım, Hepsiburada'da satış yapan üçüncü parti bir satıcıdan değil. Hepsiburada kendi sattığı ürünler için Amazon'un kendi sattığı ürünlerde yaptığı gibi servis üründe bir sorun yok diyorsa bile müşteri memnum kalmadığı için iade kabul ediyor mu? Bir de eğer kabul ediyorsa bu 2024'te de devam ediyor mu? Eğer sizin 2024'te Hepsiburada ile sorduklarıma cevap olacak bir tecrübeniz olmuşsa onları da bilmek isterim.

İade ediliyor dostum. Açılmayan ürünler 14 gün içinde iade edilebilir. Edersen belki en kötü kargo iade parası alırlar. Ürün iade edilemez diye bir durum yok. Amazon Prime ve Hepsiburada Premium üyesi olarak da iadelerde kargo parası almıyor site. Yani ürünü aldın açmadan iade hakkın var. Amazon'da açtığın ürünü bile iade edebiliyorsun çoğu kez ama satıcısı Amazon ise. Buna dikkat et.

Yeni konular

Geri
Yukarı