iPad 10 vs Tab S9 FE+

iPad 10 daha kaliteli bir cihaz. Performans ve kalem konusunda da daha başarılı. Ancak tek amacınız not tutmak ise Samsung tarafında işin yazılım kısmının Apple'ın berbat not uygulamasına kıyasla çok daha iyi olduğunu da söylemek lazım. Kalem seçenekleri, kalemin yazılımdaki işlevselliği ve notlarınız üzerinde hakimiyetiniz Samsung'da daha verimli olacaktır. Çizim için kullanacak olsaydınız S9 FE'nin yüzüne bile bakmayın derdim ama not için bu durumu tartıp öyle yapın seçiminizi.

S9 FE+ öğrenci indirimi ile 12.000 TL, depolaması 128 GB, içinde kalem de geliyor ve ekranı 60 değil 90 Hz. iPad 10 64 GB en uygun öğrenci indirimi ile 14.000 TL'ye bulunuyor, ekstra kalem de alacaksan 1.nesil Apple pen 3500 civarında, ki 1.nesil kalem artık ne kadar işine yarar bilemiyorum. Bütçeni 19.000 bandına çıkarabilirsen iPad Air almanı öneririm, ama iPad 10 ve S9 FE+ arasında kalemle beraber 5.500 TL fark edecek bir şey olduğunu düşünmüyorum.

Not: iPad Air öğrenci indirimi ile kendi sitesinde yanında kalemiyle beraber geliyor, iPad 10'da böyle bir şey yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
İpad 10'un tek artısı uygulama desteği ve işlemci. Onun dışında S9FE daha iyi bir tercih.

Yeni konular

Geri
Yukarı