iPhone 11 Pro vs iPhone 12

Geçen sene XS mi 11 mi soruları çok sorulurdu. O zamanlar XS derdim. 11'in ekranı ve kasası dandik olduğu için. Ama bu sene 11 pro yerine 12 derim. Hem düzgün bir OLED getirdiler hem de köşeli tasarım fena durmuyor.

Zaten bu iki telefonu alacak maddiyatı olan insanın şarj kablosunu ve adaptörünü dert etmemesi lazım benim de tavsiyem iPhone 12.
Arkadaşlar şimdi herkes yazmış iPhone 12 alacak durumu olan şarj aletini düşünmez diye, benim aylık belli bir gelirim var tamam iPhone 12 ye 11.000 ₺ veren adam 300 ₺ düşünmez ama buda bir masraf gerektiriyor. Benim sorum iPhone 12 alacak adam şarj aleti masrafını düşünmeli mi düşünmemeli mi değil, sadece iPhone 12 mi iPhone 11 Pro mu? Bu soru dışında diğer cevaplarla ilgilenmiyorum. Teşekkür ederim.

iPhone 11 Pro'nun telefoto kamerası ve kasasının paslanmaz çelik olmasından (Fakat bunun yüzünden telefon oldukça ağırlaşıyor.) başka gözle görülür bir avantajı yok. iPhone 12'de ise ön kamerada gece modu, A14, 5G, daha büyük ekran, MagSafe, Ceramic Shield gibi özellikler ile öne geçiyor. Birde kasaları farklı ki bence iPhone 12'nin kasası daha güzel. Ekran çerçevelerini daha az belli ediyor. Bence en mantıklısı iPhone 12 almak. En az 128 GB almanızı öneririm.

İPhone 12 almalısınız. İPhone 11 Pro'da güzel lakin 12 alabilecek durum varken 11 almak mantıksız. İPhone 12 yeni bir cihaz. Haliyle donanımı daha yeni. Zaten İPhone 7 kullanıyormuşsunuz. Adaptörünüz vardır herhalde yani.

12 tercih edin. Daha güçlü işlemci, daha yeni telefon vs. vs.
Zaten iPhone 7 kullanıyormuşsunuz. Adaptörünüz vardır herhalde yani.
O adaptörler 12'yi şarj etmez, ederse de aşırı yavaş şarj eder. Tip C'den Lightning'e kablo çıkıyor kutudan, bu nedenle Tip C çıkışlı bir adaptör alınması gerekir.

Geri
Yukarı