iPhone 13 ve 14 arasında nasıl farklar olur?

Corde Lio

Hectopat
Merhaba ben 3 4 aya 13 Pro alacağım fakat 14 de yakın bir tarihte çıkacakmış sanırım aralarında fiyat farkı vs ne kadar olur acaba? Veya ben iPhone 13 Pro aldığımda normal 14 modelinin 13 Pro'dan daha iyi olma ihtimali var mı? Sizce ne yapmalıyım örneğin iPhone 13 Pro modeli ve 14 Pro'nun arasında fiyat farkı tahmini ne kadar olur çok fazla fark olmayacaksa 14 çıktığı zaman onu almak daha mantıklı olur.

Merhaba ben 3 4 aya 13 Pro alacağım fakat 14 de yakın bir tarihte çıkacakmış sanırım aralarında fiyat farkı vs ne kadar olur acaba? Veya ben iPhone 13 Pro aldığımda normal 14 modelinin 13 Pro'dan daha iyi olma ihtimali var mı? Sizce ne yapmalıyım örneğin iPhone 13 Pro modeli ve 14 Pro'nun arasında fiyat farkı tahmini ne kadar olur çok fazla fark olmayacaksa 14 çıktığı zaman onu almak daha mantıklı olur.
İşlemci dışında pek fark olacağını sanmıyorum.

Hocam ip14, ip13 prodan daha iyi olmaz. ip14, ip13 prodan daha pahalı da olmaz. 13 pro alacak bütçeniz varsa 14 pro düşünün bence. Öteki sorularınıza apple'da yetkili birisi ancak cevap verebilir :D Tabiki bu söylediklerim %100 değildir. Geçmiş modellere göre varsayım yaptım.

Alacağın 13 pro seni 6-7 sene götürecek. Beklersen alacağın 14 pro'da aynı seviyelerde götürecek. Mesela ip 14 satış fiyatını ben 799$ diye okumuştum geçenlerde "iyi tahmin yapan site ve twitter kullanıcıları tarafından". Iphone 14, 13 prodan daha iyi olmayacak daha önceki modellere baktığımız zaman. O yüzden aceleniz yoksa ve imkanınız varsa aradaki 2-3 aya biraz daha para biriktirip daha güncel 14 pro almak daha mantıklı ha ama bana sorarsanız beklemeye değer bir şey yok. Belki arka kamera görünüşlerini değiştirirler ve ben iphone 14'üm der max olacağı görüntü yani bence. O da gösteriş sevenlerin işi, buradan sonraki tercih size kalıyor.

iPhone 14'te ben daha farklı ekran tazeleme oranı bekliyorum. Eğer bu olursa Pro Max serilerinin ekran tazeleme hızını yakalar. Sadece ekran boyutu farklı olur ve arkadaki fazladan 1 kameradan mahrum kalırsınız. RAM 6 olabilir. İşlemci de A16 Bionic olabilir. 14'te beklediğim farklar bunlar.

14'ün fiyatı ise yaklaşık olarak 27.000 ile 28.500 arasında olur diye tahmin ediyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı