iPhone 5S Jailbreak yapmalı mıyım?

• Konuyu başlatan ZenN
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 674

ZenN

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
iPhone 5S cihazım var. Karanlık tema için Jailbreak yapmayı düşünüyorum. Güzel eklentiler görürsem belki onları da kullanabilirim. Sizce yapmalı mıyım, güvenlik açısından sorun yaratır mı veya pil performansında sorunlar olur mu? Veya pişman olursam geri kaldırabilir miyim? Daha önce hiç Jailbreak yapmadım o yüzden soruyorum. Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa beni mutlu etmiş olursunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilindik repo'ları kullanırsan, güvenlik açısından bir sorunla karşılaşmazsın. Pil performansında çok az da olsa düşüş yaşanabilir. Bu biraz da kurduğun tweak'lere bağlı. Telefonu kapatıp açtığında jailbreak işlemi kalkmış olur, fakat kurduğun tweak'ler silinmez. Tekrar jailbreak işlemi yaptığında, tweak'ler silinmediği için, kaldığın yerden devam edersin. Tamamen kurtulmak için, telefonu sıfırlayabilirsin. iPhone 6'da kullanıyorum ve bir sürü tweak yüklü, şu zamana kadar hiçbir sorunla karşılaşmadım.

Bilindik repo'ları kullanırsan, güvenlik açısından bir sorunla karşılaşmazsın. Pil performansında çok az da olsa düşüş yaşanabilir. Bu biraz da kurduğun tweak'lere bağlı. Telefonu kapatıp açtığında jailbreak işlemi kalkmış olur, fakat kurduğun tweak'ler silinmez. Tekrar jailbreak işlemi yaptığında, tweak'ler silinmediği için, kaldığın yerden devam edersin. Tamamen kurtulmak için, telefonu sıfırlayabilirsin. iPhone 6'da kullanıyorum ve bir sürü tweak yüklü, şu zamana kadar hiçbir sorunla karşılaşmadım.
Cihazım 16GB bir sorun olur mu? Ve nasıl jailbreak yapıcam bilgisayar kullanmama gerek var mı yoksa telefondan da halledilebilir mi?

Benim cihazım da 16 GB, bir sorun olmayacaktır. iOS sürümünüz 12+ ise; MacOS işletim sistemine sahip bir Mac cihaza veya Hackintosh cihaza ihtiyacınız var. Linux desteği de gelmiş, fakat ben henüz denemedim. Windows desteği henüz yok. Araç: Checkra1n.

Benim cihazım da 16 GB, bir sorun olmayacaktır. iOS sürümünüz 12+ ise; MacOS işletim sistemine sahip bir Mac cihaza veya Hackintosh cihaza ihtiyacınız var. Linux desteği de gelmiş, fakat ben henüz denemedim. Windows desteği henüz yok. Araç: Checkra1n.
unc0ver ile yapamaz mıyım?

iOS sürümünüz 12+ üstü ise olmayabilir. Ben yapamamıştım. Elektronik marketlerinde MacBook'lar var. Onlar ile de yapabilirsiniz. 2 dakika falan sürüyor. Araç sizi yönlendiriyor, hangi tuşlara basmanız gerektiği ile ilgili.

iOS sürümünüz 12+ üstü ise olmayabilir. Ben yapamamıştım. Elektronik marketlerinde MacBook'lar var. Onlar ile de yapabilirsiniz. 2 dakika falan sürüyor. Araç sizi yönlendiriyor, hangi tuşlara basmanız gerektiği ile ilgili.
Youtube'de yapan kanallar var videolarını izliyorum şuan. Bir deniyeceğim. Zaten MacOS yüklü bir cihazım da var. Eğer unc0ver ile yapamazsam bilgisayardan yaparım. İlginiz için teşekkürler. Denedikten sonra buradan yazacağım.

iPhone 5 cihazımı JBli kullanıyordum 6 yıl önce falan. Şimdiki durumlar ne bilmiyorum ama cayır cayır çalışıyordu cihaz sıkıntısız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı