IPHONE 6 Alırsam Pişman Olur muyum?

Kötü yorum diye bir şey dediğimi hatırlamıyorum?
"Al kardeş apple, al da donunu götüremeyip iphone kullananlar kervanına katıl." (Ağır kaçıyor sadece bunu belirtmek istedim.)

Kötü yorum diye bir şey dediğimi hatırlamıyorum?
"Al kardeş apple, al da donunu götüremeyip iphone kullananlar kervanına katıl." (Ağır kaçıyor sadece bunu belirtmek istedim.)

Sözlerime başlamadan önce hepinizi selamlıyorum. Uzun bir yazı olacak sanırım, zaman ayıranlara teşekkür ederim. Benim iphonea para vermemek için sebeplerim var, uzunca bahsedeceğim.

Kusura bakma kardeş. Ama ülkemiz de durum ortada bence. Adamın elinde iphone 5s var, çakma falan değil ha. Bana diyor ki: kontörüm yok, senden arasam olur mu? Ülkemizde iphone gibi bir telefon uygulama geliştirme meselesi için kullanılmıyor. Normalde uygulama geliştiricileri kullanır seninde bildiğin gibi o platformu. Etrafımda çok var kullanan. Kafeye gidiyoruz herkes iphoneunu çıkarıp masaya koyuyor, interneti yok wlan şifresi dileniyor, mesele bu. Ve o öğrenci arkadaşlarımın çoğu nefesi açlıktan kokan tipler. Korsan cd alıp film izleyen tipler. Yanlış anlama herkes için değil sözüm. Her şeyin orjinalini kullanan adam varsa ve parası bolsa telefondan beklentisi azsa, dizilerdeki gibi sadece araşmak mesajlaşmak ve twitter için vs kullanacaksa buyursun alsın alan. Ama şu bariz olarak ortada ki bizim ülkemiz halkı genel olarak çarçur edecek parası olmayan insanlardan oluşur. Alayım mı diyen arkadaş da muhtemelen öyle zengin çocuğu olan tiplerden değil. Öyle olsa zaten sormaz alır. :D

Dediğimin arkasındayım. Ayrıca şöyle düşünmek lazım meseleyi. İphone 6nın yaptığı şeylere bakalım, iphone 4s hangisini yapamıyor? Sayarsın en fazla kamerası iyi bir uygulamaya 1-2 saniye daha önce giriyor falan fişman.
Firma telefonun donanımını milim milim iyileştirerek aleti önümüze koyuyor. Fiyatları uçuk. Adamlar donanım satmıyor sistem satıyor. Ama sistem hep aynı sistem, ufak ufak farklarla gelişen bir sistem, hatta şu aralar kötüleşen bir sistem. Ama o sistemi kullanan aşağı yukarı her telefon kasmadan diğerlerinin gördüğü her işi görüyor. Haksız mıyım? Adamlar diyor ki telefonu üretirken, bu telefona minimum olarak şu donanımı koyayım, benim sistemim zaten iyi, ne gerek var fazlasını kullanmaya. Neyse efendim koyuyor adam donanımın en düşüğünü, sistem de aynı, diyor ki ben bu telefonu bu salakların önüne koyayım, donanım değişmedi fazla ama telefon yağ gibi akıyor, bu donanımla bile stabil çalışıyor. Ben sistemi ennnn baştan kurdum, adamlar yıllardır pek değiştirmediğim mala kasmıyor diye salak gibi para veriyor diyor.

Şimdi şu soruyu soracaksın kendine arkadaşım. 4s ile 6 arasında fiyat farkı nedir, 4s 6nın yaptığı neyi yapamıyor, ben aradaki performans farkından etkileniyor muyum, değişen küçük donanım ve neredeyse hiç değişmeyen ve her telefonda aynı şekilde olan stabil sisteme salak gibi neden para vereyim?

Sistemse hepsine geliyor, donanımsa ahım şahım fark yok ve hep minimum düzeyde donanım kullanıyolar, zaten fazlasını kim koymak ister orası ayrı. E peki iphone alan adam bu küçücük farklara nasıl o kadar para veriyor? Ne desek az. Hep aynı sistemi ve yanında milim farklarla donanımı hep daha fazla ücretlerle almaya devam edebilirsiniz arkadaşlar. Saygılarımla.

Not: İos ve android çalışma prensiplerine lütfen bakınız. Multitasking ve psödömultitasking nedir bir bakın, eminim ki anlayacaksınız androidin aslında kasmadığını, sadece animasyonun oynatılamadığını göreceksiniz.
Örnek olarak şöyle söyleyim. İphone bir uygulamayı açarken önce animasyon gelir, animasyon biter hemen ardından işlem başlar. Androidde ise işlem önce başlar animasyon sonra başlar. İşlem sırasında işlemciye yük bindiğinden ve işlem bitmeden animasyon açıldığından animasyonda kasmalar ortaya çıkar. Aslında telefonumuzda kasan şey işlem değil animasyondur.
Notun notu: Android lolipopla uygulamaların işlenmesi en başında yapılacak ve bu kasmalar dalvikten arta geçileceği için son bulacak. Kısacası sadece animasyon girecek işlem zaten çoktan yapılmış olacak.

Kardeş çok iyi anlatmışsın eline sağlık bende seni bu yorumunu destekliyorum ancak ben Apple ve Asus fanıyım :D Tasarımı olsun vs. çok beğeniyorum elimde olsa alırım :) O lafta zoruma gitmediği değil o yüzden yorum yazdım yanlış anladıysan kusura bakma :(
(Asus ZenFone 5 kullanıyorum :D)

Kardeş çok iyi anlatmışsın eline sağlık bende seni bu yorumunu destekliyorum ancak ben Apple ve Asus fanıyım :D Tasarımı olsun vs. çok beğeniyorum elimde olsa alırım :) O lafta zoruma gitmediği değil o yüzden yorum yazdım yanlış anladıysan kusura bakma :(
(Asus ZenFone 5 kullanıyorum :D)

Asus dedin mi dur orda, asusun en büyük fanı benim. :ROFL::D Pc toplamaya kalkınca ilk işim asustan parçalar seçmek olur hep, laptop alırkende asusa bakarım. Ama telefonda daha aradığımı veremedi. o_O:bıyık:

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı