iPhone 6S Orta tuş çalışmıyor

sial

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhaba iPhone 6S model telefona sahibim. Telefonumun orta tuşu çalışmıyor ve ben telefonumu sıfırladım ama telefonu sıfırladıktan sonra orta tuşa basmak zorundayım. Şu anda telefon sıfırlama menüsünde kaldı ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba iPhone 6S model telefona sahibim. Telefonumun orta tuşu çalışmıyor ve ben telefonumu sıfırladım ama telefonu sıfırladıktan sonra orta tuşa basmak zorundayım. Şu anda telefon sıfırlama menüsünde kaldı ne yapmam gerekiyor?

Tuşun basmama sebebini telefonla alakalı olduğunu nerden anladınız da sıfırladınız. Çözüm mecbur yeni tuş taktırmak, tuşu bozulmuş böyle durumlarda ekrana tuş ekliyorlardı ekrana basıp orda bir şey oluyordu ona basınca orta tuşa basmış oluyordun ama keşke sen bunu bilseydin.

Bir daha ki sefere sorununuzu araştırın sonra sıfırlama gibi işlemleriniz yapın bence böylesi daha iyi.

Tuşu değiştirin ancak parmak iziniz daha çalışmayacaktır.

3utools programında "Skip MDM Lock" isminde bir araç vardı, direk aktivasyonu tamamlıyordu. İsterseniz deneyebilirsiniz.

Hiçbir şekilde de düzelmiyor değil mi?

Tuş değiştiği için tamiri yapılamaz eski tuş olsaydı %50 ihtimali varmış sitede öyle diyor.

Siteden alıntı "iPhone cep telefonunuzun Home tuşu parmak izi okuyucusu yani touch ID çalışmıyor ise tamir edilmesi mümkündür. Ancak iki önemli noktanın bilinmesi gerekmektedir. Her iPhone için sadece 1 adet parmak izi okuyuculu Home tuşu üretilmektedir. Bu sebeple farklı bir touch ID Home tuşu kullanılarak değişim işlemi kesinlikle gerçekleştirilemez. Yani sadece tamir işlemi gerçekleştirilebilir."

Yeni konular

Geri
Yukarı