iPhone sim kartı görmüyor

solace

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar başlıktan da anlaşıldığı üzere sım kart ile ilgili problemim var ama olayı anlatayım. Marka vermemek adına A ve B operatörü diyeceğim.

A operatöründen b operatörüne geçtim ve telefonuma bugün saat 19.30 itibariyle yeni sım kartımı kullanabileceğime dair bir mesaj geldi, haliyle yeni sım kartı taktım ancak normalde telefon taktıktan 1 saniye sonra servis alırken okumadı sım kartı, yani telefon sım kartını tanıyor ama servis yok yazıyor kontrol panelinde. Ben de test amaçlı telefonuma yeni taktığım sım kartı başka bir telefona taktım ve o telefon, benim telefonumun görmediği sım kartı gördü ve bağlantı alabildim. Bu durum kafamda acaba telefonda mı bir sorun var sorusunu oluşturdu fakat telefona başka bir sım kart takınca görüyor ve servis veriyor fakat her nedense yeni geçtiğim operatörün sım kartını telefonum okumuyor başka telefonlar okumasına rağmen. Servis ve bağlantı ayarlarını sıfırladım, güncellemeleri de yaptım fakat hiçbir değişiklik yok. Yardımlarınızı bekliyorum.

Benimde başıma gelmişti. Sim kartını doğru taktığınıza ve yuvaya tam oturduğundan emin olun. Taktıktan sonra yuvayı iyice bastırın.
Cihazım iPhone 6.

Hocam IPhone'de SIM kart ile telefon eşleştiriliyordu sadece o sım kartı tanıyordu sizde böyle bir şey yaptırdınız mı? Servis düzeltiyor bunu.
Hocam artık marka vereceğim ama şöyle izah etmek daha kolay olacak sanırsam, ben Turkcell kullanıyordum ve Vodafone'a geçtim 3 gün önce. Telefona mesaj geldi 06.06.2020 19.30'dan itibaren yeni sim kartınızı kullanabilirsiniz diye. Saat 19.30 dan sonra Turkcell sim kartını telefondan çıkarıp yeni olan Vodafone sim kartını taktım telefona ve servis yok yazısıyla karşılaştım, ardından yeniden başlattığım halde servis gelmedi bu nedenle arkadaşımın telefonunu test yapma amaçlı aldım. Arkadaşımın sim kartı da Turkcell, onun sim kartını benim telefonuma takınca benim telefon onun sim kartını saniyesinde gördü ve servis geldi, benim vodafone sim kartı da onun telefona takınca onun telefonda da servis geldi. Sonuç olarak benim yeni aldığım sim kart dışındaki sim kartları benim telefon görüyor ya da operatörle ilgili bir durum çünkü test ettiğim operatör de turkcelldi. Sanki telefonum sadece turkcell sim kartları görüyor gibi bir durum var karşıma.

Benimde başıma gelmişti. Sim kartını doğru taktığınıza ve yuvaya tam oturduğundan emin olun. Taktıktan sonra yuvayı iyice bastırın.
Cihazım iPhone 6.
sorun sim kart okumamayla ilgili değil, telefonum herhangi başka bir sim kartı okuyor sadece yeni aldığım sim kartı okumuyor, daha doğrusu okuyor fakat servis yok diyor, çünkü servis ayarlarında yeni operatörüm görünüyor ama servis yok sadece.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı