iPhone'u sık sık şarj etmek zararlı mı?

Paradox_xeno

Hectopat
Telefonun şarjı 50'lerde olunca boş vaktim var diye şarja takıyorum. Mesela şu an şarjım 75 ama yatağa gitmeden biraz daha doldurup öyle yatmak istiyorum. Gece şarja takıp yatmak istemiyorum. Böyle böyle günde ara ara 5-6 defa şarja takıyorum. Bunu yapmak zararlı mı? İstediğim zaman şarj edebilir miyim?

Telefonun şarjı 50'lerde olunca boş vaktim var diye şarja takıyorum. Mesela şu an şarjım 75 ama yatağa gitmeden biraz daha doldurup öyle yatmak istiyorum. Gece şarja takıp yatmak istemiyorum. Böyle böyle günde ara ara 5-6 defa şarja takıyorum. Bunu yapmak zararlı mı? İstediğim zaman şarj edebilir miyim?

Bende senin gibiyim sürekli takardım ama doğrusu 30-20 aralığında takıp 85 75 aralığında çıkarmak.

Bende senin gibiyim sürekli takardım ama doğrusu 30-20 aralığında takıp 85 75 aralığında çıkarmak.

Şunu da demem gerekir benim bu dediğim IPhone'lar içindi hatta Apple kendiside diyor bu şekilde kullanılmasını.

Gece takip sabah çekmek daha sağlıklı. Günümüz telefonları şarj dolunca şarj etmeyi kestiği için sorun olmaz. Sürekli doldur boşalt kısa vadede zarar vermese de uzun vadede iyi bir kullanım değil.
Tam aksine benimki gece takıp sabah çekince ekran süresini daha az veriyor. Bence bu daha kötü.

Yeni konular

Geri
Yukarı