IRQL_NOT_LESS_EQUAL ve KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED mavi ekran hataları

Hakan Aybey

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance 32 GB (Kaç mHz olduğunu bilmiyorum.)
SSD veya HDD modeli
UMIS RPETJ512MGE2QDQ 526GB SSD
Ekran kartı
NVIDIA GeForce RTX 2060
İşlemci
AMD Ryzen 7 4800H
Merhaba. Yaklaşık olarak iki hafta önce bilgisayarımın paneli kırıldığı için bilgisayarı tamire götürmüştüm. Panelin ardından tamiri yapan kişi bakımını da yaptı ve o andan itibaren sürekli bilgisayarım mavi ekran vermeye başladı. Windows'un tüm güncellemelerini, sürücülerin tüm güncelleştirmelerini yaptım fakat neredeyse 5 dakikada bir sürekli mavi ekran hataları ile karşılaşıyordum. Ben de Linux kurdum ve Linux'ta da bilgisayarım kilitlenip donmaya kendini yeniden başlatmaya başladı. Ardından bilgisayarım RAM'ini ve SSD'sini değiştirdik. Tekrardan Windows'a döndüm ve tekrardan güncellemeleri yaptım. Hiçbir şey yapmadığım zamanda bilgisayar 10-15 saat dayanıyor ve ardından kendisini yeniden başlatıyor veya hata veriyor.

Ama normal kullanımda 1-3 saat arasında sürekli mavi ekran hataları vermeye devam ediyor. Eskiden 5 dakikada verirken şimdi sürenin uzaması iyi ama gerçekten can sıkmaya başladı. Bazen birkaç farklı daha hata alsam da genellikle ırql_not_less_equal ve KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED hatalarını alıyorum. Bu arada SFC /scannow, DISM /online /cleanup-image /restore health komutlarını yazdım ve herhangi bir hata bulamadılar. Windows'un tüm güncellemelerini ve sürücülerin tüm güncellemelerini yaptım. İşin ilginç kısmı sağlık testine soktuğumda donanımımda da herhangi bir sorun gözükmemesi.

Bana yardımcı olabilir misiniz?
Bu arada çakışmaların olduğu bir ekran buldum onun SS'i ve bulabildiğim minidump dosyasını. ZIP olarak eke koyuyorum. İyi günler dilerim.
Minidump dosyası:

Mini Dump.zip Arkadaşlar az önce de aynı hataları verdi bu da yeni minidump dosyalarının linki

Dosya Ekleri

• Screenshot 2023-08-13 165138.png
    Screenshot 2023-08-13 165138.png
    42,6 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:

Geri
Yukarı