İşlemci ve CPU sıcaklıkları kaç derece olmalı?

Rsnp

Centipat
Merhaba i5 8600K ve GTX 1060 6 GB 4 fanlı ve soğutuculu sistemde oyun oynarken CPU sıcaklığı 80 85 derece arası ekran kartı sıcaklığı ise 65 70 arası oluyor bir sıkıntı var mıdır? Çünkü bana çok ısınıyor gibi geliyor.

İşlemci ile CPU aynı anlama geliyor bu bir ikincisi, işlemci ve ekran kartı sıcaklıkların normal sınırlarda. Belki işlemci için fakrlı bir soğtma çözümü düşünebilirsin. Ne kullandığını yazmadığın için müneccimlik yapamıyorum.

Bu sıcaklık değerleri boşta mı böyle yoksa yükte mi? Yükte ise ekran kartı sıcaklığınız bence çok iyi. İşlemci için ise bir soğutma alıp takabilirsiniz oldukça fark ediyor.

İşlemci ve CPU dediğiniz şey aynı hocam. CPU yani Central Process Unit işlemci demek. Max 80-85 derece olmalıymış. Sizdeki değerler de böyle olduğuna göre macun değişimi ve kasa temizliği gerekiyor bence. Ekran kartı yani GPU sıcaklığı gayet iyi.

Evet başlığı yanlış yazmışım şimdi fark ettim ve yükte ki sıcaklıkları yazdım fan ayarlarıyla oynayıp yapabiliceğim bir şey var mıdır yoksa kasayı mı temizliyeyim.
Ve bu yazdığım sıcaklıklar yüksek görüntüde yeni nesil oyunlara ait sıcaklıklar CoD Warzone bdo Mafia Definitive Edition ve benzeri gibi bu oyunları oynuyorum şu sıralar.

Geri
Yukarı