İşlemciye kontak spray uygularken nelere dikkat edilmeli?

Mando9098

Kilopat
Makaleler
10
Yer
Isparta
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600 / Evga Gtx 1660s / 2x8gb corsair vengeance 3200mhz / Asrock b550m-hdv
Meslek
Fotoğrafçı
RAM
corsair vengeance 3200mhz 2x8gb 16gb
Anakart
asrock b550m-hdv
Yakın zamanda anakart slotumun biri çalışmaz hale geldi muhtemelen termal macun temizlerken pinlerden birine bulaştı. Bilgisayarcıya götürdüğümde anakart arızalıdır diye bakmaya bile tenezzül etmedi. Zorladım abi bir bakın belki sorun başka bir şeydedir diye, yok kardeşim anakartın arızalanmış tamiri olmaz dedi ve çıktım. Borca girerek yeni anakart aldım aynı yere götürdüm gün içinde arayıp sorunun muhtemelen işlemciden kaynaklı olabileceğini söylediler. Onlara sistemi yarın teslim alacağımı söyleyerek telefonu kapattım ve araştırmaya başladım. İnternette benimle aynı sorunu yaşayan tonla insan varmış ve başka bir forumda bir kişi termal macun yüzünden RAM slotu çalışmadıgı söylemiş kontak sprey kullanmış ve sorunu çözülmüş ben de bunun üzerinde kontak spray sipariş ettim bugün elime ulaştı (yağsız) arkadaşımda termal macun oldugu için ona sordum ve işi erken biterse bugün getirebileceğini söyledi ben de teşekkür edip telefonu kapattım. Sonuç olarak artık o bilgisayarcıya gitmeyeceğim. Ve bunun üzerine sizden yardım istiyorum. Hiç kontak sprey kullanmadım. İşlemcide neye dikkat edip kullanmam gerek? Şöyle böyle yap diyebilir misiniz? Ne kadar süre sonra sistemi çalıştırabilirim? Üstelik anakartı iade et dediler ve anakartın koruma poşetiyle koruma patpatını atmışlar. Bu nasıl bir ilgisizliktir? İade alırlar mı sence?

• Anakart (yeni): ASRock B550M-HDV
  • İşlemci: R5 5600.
  • RAM: Corsair Vengeance 3200MHz 2x8GB 16 GB (kit versiyon)
  • Ekran kartı: GTX 1660SUEPr EVGA.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı