ISS değişimi önerisi

Dr.Aequitas

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Arkadaşlar, son 1-2 aydır kafayı yemek üzereyim, internet inanılmaz derecede yavaşladı. Artık 360p bile video izleyemiyorum, kotam hiç dolmamasına rağmen. Hatta öyle yavaş ki, 50GB kotayı doldurabileceğimi bile sanmıyorum. TTnet ile görüştüm, sorun görünmüyor efendim demekten başka bir şey yapmıyorlar.
71 lira internet, 16 lira da prize bile takılı olmayan telefon ücreti ödüyorum. Bulunduğum yerde fiber altyapısı yok, paketim sanırım 8Gb'e kadar olan bir paket. Paket değiştirelim dediler, olur dedim, 24 ay taahhüt verin dediler, ben başka bişey deyip kapattım.
Vel hasıl, acilen fiber OLMAYAN bir ISS'ye geçmem lazım.
Türk.net'in taahhütsüz 150GB AKK'sı gözüme iyi göründü, fiyatı da şu andaki internet+telefonumdan çok daha uygun. Süperonline diyenler var, vodafone diyenler var. Fikirlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum, şu önümüzdeki birkaç gün içinde değiştirmek istiyorum.

Youtube üzerinden video izleyememenin sebebi hattının yavaşlığı değil, 50 mbit alan adam da youtube sorunu yaşıyor. Hızınızı başka siteden kontrol edin.

Örneğin buradan 10 mb olan dosyayı indirmeye başlayın, saniyede kaç kb indiğini gözlemleyin. Ayrıca modem arayüzünden de hat değerlerini bizimle paylaşın.

''Dns benchmark'' programını deneyip test sonucunda çıkan en hızlı Dns yi uygularmısınız.

Dediğiniz deneme dosyasını şu anda 800Kb/sn ile indiriyor, normalde steam güncellemeleri de başta bahsettiğim gibi çok yavaş indiriyordu, hatta birkaç gündür gta online a bile giremiyorum, lag aldı başını gitti, çok felaket. Ama şimdi steam güncellemeleri de kaldığı yerden devam ettirdiğimde 800'lerde indiriyor, yani şimdilik hızı iyi gibi, ama benim kullandığım akşam saatlerinde inanılmaz derecede yavaş.
Canlı TV yayınları, haftasonları F1 yayınları vs, hiç birini izleyemiyorum, diziler, filmler, hiç biri. İnanılmaz yavaş. Resimleri bile böyle yavaş yavaş yukardan aşağı doğru yaya yaya açıyor.
Ama dediğim gibi şu anda iyi gibi.
Ben yine de ISS değiştirmekten yanayım.
Bu arada en hızlı DNS şu anda kullandığım google DNS adresleri olarak çıktı programda.

ADSL kullansanız yine telekomun altyapısı ile hizmet verecekler size.
Ben de TTnet kullanıyordum 4mbit veriyorlardı, kapattırdım ve Vodafone Supernet için başvuru yaptım adresimi verdim ve bana 12 13mbit verebileceklerini altyapının iyi olduğunu söylediler. Vodafone başvurusu için Telekomdan ekipler gelince onlar yine 4mbit verileceğini söyledi, bu sefer de Superonline'ı aradım onlar da 12 13mbit verebileceklerini söylediler, ama Telekomdan gelenler 4mbit veriyoruz diyorlar dedim, siz Telekomla değil bizimle muhattap olacaksınız altyapınız uygun bu hızları verebiliriz dediler, ben açıkçası güvendim, isterseniz Superonline ADSL'yi bi deneyin ve sorun kaç Mbit veriyorsunuz diye, hoşunuza gitmezse 2 hafta tüm ISS'lerde deneme zamanı var, iptal edersiniz.

Usta senin dediğin o 360p video olayı hattından değil. Kısıtlama gibi birşey var bende 50 mbps kullanıyorum hat değeri çok iyi hızımdada yavaşlama altyapı sorunu vs yok ama bende HD videolar izleyemiyorum.

Bide adsl ve vdsl turk telekomun fiyatları yüksek türknet yada vf net olabilir akk leri yüksek diye diyorum.

Maalesef ne fiber var ne uydunet.
Zaten hiçbişey değilse bile fiyatı için değiştircem. Her ay tonla para veriyorum.
Vodafone da taahhüt istiyor, o nedenle sanırım Türk net alcam. Kullanan varsa memnunlar mıdır acaba?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı