Kablonet Wi-Fi sürekli kesiliyor

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220112-212701.jpg
    Screenshot_20220112-212701.jpg
    80,9 KB · Görüntüleme: 19
Hocam ben de 7-8 ay öncesine kadar CBW-383z4 modemde bu dertten muzdariptim. Kablonet'ten yeni modem de istemedim çünkü hem kiralayıp her ay ücret kesiyorlar hem de pek tavsiye edilen modeller değil. İşin kötüsü, modemden olduğunu da bir türlü tam anlayamadım çünkü nasıl bir wi-fi sorunuysa, mesela bir kablosuz cihaz bağlanmazken öbürü bağlanıyor. Haliyle sorunu bulmak için cihaza odaklanıyorsunuz. Tabii kopmalardan bahsediyorum yoksa ağdaki yavaşlık her cihazda zaten hep mevcuttu.

En son gözümü kararttım, internette epey araştırıp, ayaralarını falan da öğrenip TP-Link AC1200 model bir router aldım. Modemin kablosuz ve IP atama dahil bütün özelliklerini kapattım ve sadece interneti eve getirmesine izin verdim. Kablosuz ve IP lerle ilgili her türlü işlemi router üzerinden yaptım. Sürekli bağlı olan cihazlara için de üşenmedim, tek tek IP verdim ve çiçek gibi oldu. O kadar zaman boşuna ızdırap çekmişim. Türksat'ın yapacağı işe kalsak, sorunlu modemleri aylık kirayla vereceklerdi muhtemelen. Son yıllarda evde teknoloji ile ilgili aldığım en isabetli karar olmuş olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı