TYT'de 60 net yapmak için geç mi?

Hocam temel olmamasına rağmen 10-20 net yapıyorum. Sadece TYT'den gireceğim. Hedefim 2 yıllık elektrik Hacettepe'de nasıl çalışmalıyım?

@SosluMantı11

@Senyör Kesada

Temelin yoksa sınava 1.5 ay kaldığı için çok hızlı olman gerek hızlandırılmış kamp programlarını izle ve Full branş deneme ile genel deneme olarak ilerle anca böyle arttırırsın.

Hocam bu saatten sonra paragraf mı çözülmeli yoksa direkt deneme mi çözülmeli? Bir de matematiğe nasıl çalışacağımı bilmiyorum.

TYT matematik çok sabır ister TYT matematiği zamanın az kaldığı için banko konulardan ilerlemelisin yani problemler ile ilk 12 konuya çalışmalısın zaten bunları halledersen TYT matematikte 20-25 net arası gelebilir.

@SosluMantı11

Yeni bir deneme alacağım bir tavsiyeniz var mı?

Kolay-orta arası için toprağı öneririm onun dışında sonrasında üç dört beş ve Bilgi Sarmal'ın genel denemelerinede bakabilirsin.

TYT matematik çok sabır ister TYT matematiği zamanın az kaldığı için banko konulardan ilerlemelisin yani problemler ile ilk 12 konuya çalışmalısın zaten bunları halledersen TYT matematikte 20-25 net arası gelebilir.

Kolay-orta arası için toprağı öneririm onun dışında sonrasında üç dört beş ve Bilgi Sarmal'ın genel denemelerinede bakabilirsin.

Hocam zaten benim öyle çok yüksek hedeflerim yok TYT matematikten 10 net için sadece problemler çalışsam olur mu? Dediğiniz denemeleri şimdi sipariş veriyorum.

@SosluMantı11

Hocam bu saatten sonra paragraf mı çözülmeli yoksa direkt deneme mi çözülmeli? Bir de matematiğe nasıl çalışacağımı bilmiyorum.
Senin çok eksiğin var. Genel deneme çözme.
Paragraf çöz düzenli. Problem de ihmal etme.
Matematik için videonu izle kitaptan çözmeye çalış, yanlışlarını öğren.

Hocam zaten benim öyle çok yüksek hedeflerim yok TYT matematikten 10 net için sadece problemler çalışsam olur mu? Dediğiniz denemeleri şimdi sipariş veriyorum.

@SosluMantı11

Olur tabii ki ama TYT matematikte kendini 10 net ile sınırlandırma mesela atıyorum istediğin bölüm için 15 net gerekiyorsa sen kendinedeki ben 20-25 net yapacağım de ona göre çalış daha rahat edersin.

Olur tabii ki ama TYT matematikte kendini 10 net ile sınırlandırma mesela atıyorum istediğin bölüm için 15 net gerekiyorsa sen kendinedeki ben 20-25 net yapacağım de ona göre çalış daha rahat edersin.

Hocam 4 gündür çalışıyorum ama konuları yetiştiremem korkusu var. 40 gün çok kısa geliyor.

Teşekkür ederim hocam Allah razı olsun.

Hocam bir de rehber matematik YouTube kanalı nasıldır? Şu an oradan problemler çalışıyorum.

Bu tür soruları hiç bir zaman anlamayacağım herhalde. Kendi kapasiten yok mu? Yetişmez dediğimiz zaman çalışmayacak mısın? Yetişir denmesini mi bekliyorsun? Senin ne kadar anlayabileceğine, ne kadar çalışacağına bağlı olarak yetişir. :)

Bu tür soruları hiçbir zaman anlamayacağım herhalde. Kendi kapasiten yok mu? Yetişmez dediğimiz zaman çalışmayacak mısın? Yetişir denmesini mi bekliyorsun? Senin ne kadar anlayabileceğine, ne kadar çalışacağına bağlı olarak yetişir. :)

Hocam 4 gündür problemler çalışıyorum ama hala hiçbir şey anlamadım bir tavsiyeniz var mı?

Zamanımda kısıtlı mezuna kalma şansım da yok. Zaten mezun senemdeyim.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı