Kalınan dersler nasıl verilir?

HuseyinK1056

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba saygıdeğer Technopat sakinleri, ilk üniversite yılımın ilk döneminde vizeleri sorunsuz şekilde geçtim ama bazı sebeplerden dolayı finallere giremedim ve bütün derslerden kaldım, yanlış olmasın 9 veya 8 ders vardı, şimdi ben bu dersleri 2. yılın ilk döneminde vermem gerekiyormuş sanırsam, peki nasıl olacak? Sadece sınavlara mı gireceğim yoksa derslere katılmam gerekli mi? Sadece sınavsa sıkıntı yok halledilir ama derslere girmem gerekiyorsa bunu anlamı 2. yılımda alabileceğim seçmeli dersleri alamayacağımdır. Bölümüm gastronomi seçmeli dersler benim için çok önemli, şu an kafam allak bullak konu hakkında bilgisi olan var mı?

Devamsızlıktan kalmadıysan derslere girmek zorunda değilsin. Üniversiteye göre değişir mi bilmiyorum.

Üniversiteye göre değişiyor. Kimi üniversitelerde sadece teorik derslerde geçerli uygulamalara katılmak zorundasınız fakat örneğin Dokuz Eylül Üniversitesi devam muafiyetini tamamen kaldırdı bu yüzden hem o derse gitmek zorundasın hem de çakışma olan güncel dersi alamıyorsun.

Geri
Yukarı