Kasadan cızırtı sesi geliyor

MeteDND

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarımın kasasından son 2-3 haftadır cızırtı sesleri geliyor. Bildiğiniz elektrik çarpar gibi, 10-15 dakikada açılmaya başladı saniyede açılan bilgisayar. Alalı 3-4 ay olmuştur toplasanız üstelik 2. el falan da değil sıfır sistemdi yani. Otomatik onarım diye bir şey oldu az önce sonra başarısız oldu dedi. Yeniden başlattım BIOS'a girdim bakındım bir şey bulamadım yapacak. Çıktım, geri açınca normal şekilde açıldı PC ama cızırtı sesleri hâlâ geliyor. Oyun oynayacağım, patlar bir şey olur diye korkuyorum. 50 bine topladım monitörsüz sistemi çöp olursa gerçekten hayata falan küserim. Çalışıp biriktirip yıllar sonra ilk kez düzgün bir şey almışım. Ayrıca kasa kendi kendine bir anda “vııııın!” diye bağırıp tekrar sessizleşiyor. Çözümü bilen yazarsa cok sevinirim. Sistemim çöp olsun istemiyorum.

Video atma şansınız var mı? Coil whine da olabilir, ki sanmıyorum 10-15 dakikada açılıyor, otomatik onarım moduna girdi vs. yazmışsınız, elektrik kaçağı tarzı bir şey de olabilir. Sesin nereden geldiğini ve neye benzediğini görebilirsek daha iyi olur.

Geri
Yukarı