Kasanın içindeki fanların yerleşimi nasıl olmalı?

Aynı kasa bende de mevcut. Gaming.gen.tr'den aldım. Sunrise 4070 model hazır sistem. Tepeye 120mm yerine 1 adet Akasa Viper-r taktım. Stock gelen fanların hepsini Akasa Viper s-Flow ile değiştim. İşlemci soğutucu olarak da Cooler Master Hyper 212 Turbo kullanıyorum. İşlemci fanı zaten CPU_FAN kısmına bağlı hız kontrolü yapabiliyorum. Kalan fanlarına CHA_FAN kısmına yine Akasa'nın 5'li fan çoğaltıcısıyla bağladım. Tek tek olmasa da toplu olarak hız kontrolü yapabiliyorum.

Demem o ki yük esnasında kontrol edince en çok sıcak hava çıkışı tepe fanından oluyor. Bence tepe fanı kesinlikle kullanılmalı. Tabii egzoz olarak.

Akasa Viper-r güzel fan 109.55 CFM değeri varmış en düşük fiyatı 500-600 2 tane alsak 1000-1200 lira en az (çoğu kişi bu parayı verip işlemci soğutucusu alamıyor). Kasamız mesh kasa iken para harcamaya gerek var mı bilemedim en fazla oynasa 2-3 derece oynar gibi geliyor mesh kasa olduğundan. Çok gerekli diyorsanız bende alayım :)

Akasa Viper-r güzel fan 109.55 CFM değeri varmış en düşük fiyatı 500-600 2 tane alsak 1000-1200 lira en az (çoğu kişi bu parayı verip işlemci soğutucusu alamıyor). Kasamız mesh kasa iken para harcamaya gerek var mı bilemedim en fazla oynasa 2-3 derece oynar gibi geliyor mesh kasa olduğundan. Çok gerekli diyorsanız bende alayım :)

Haklısınız ben 430 TL civarında almıştım. Abartı bir fark yaratmıyor. Ama zaten bu işlerin tadı o ufak farklarda meraklısına hitap ediyor. Acaba biraz daha fark yaratabilir miyim diyip kafanızı kurcalamayacaksa aynı şekil devam edebilirsiniz.

Benim bu kadar üzerine düşmemde Şanlıurfa'da yaşamdan kaynaklanıyor. Malum sıcaklar :)

Geri
Yukarı