Kasaya güç gelmiyor

Sytomg

Centipat
BIOS güncellemesi yaparken sürekli kendini resetlemeye başladı, kapadıktan sonra tekrar açmaya çalışırken güç gelmedi, güç kablosu takılı değilken Power tuşuna basılı tutup yükü boşaltmaya çalıştım, 24 pinlik kabloda yeşil kabloyu kısa devre yaptırarak fanları çalıştırıcak mı diye baktım, anakart üzerindeki Power soketini çıkarıp tornavida ile temas ettirip çalıştırmayı denedim, BIOS pilini çıkarıp 1 2 dk bekledim hiçbiri işe yaramadı sorun PSU'da mıdır yoksa anakartta mı?

Güç kaynağının kablolarını sök. Uygun şekilde kısa devre yap. Bak kendi fanı çalışıyor mu? Anakart biosu gitmiş olabilir.

BIOS güncellemesi yaparken işlem yarıda kaldıysa geçmiş olsun.

Yok öyle bir şey olmadı ASRock anakart 3.20 BIOS güncellemesini yaptım 5.40'ı yapıcakken no image file detected hatası verdi sürekli. Birkaç ayar yapıp birkaç sefer daha BIOS arayüzüne girdikten sonra böyle bir sorunla karşılaştım.
Güç kaynağının kablolarını sök. Uygun şekilde kısa devre yap. Bak kendi fanı çalışıyor mu? Anakart BIOS'u gitmiş olabilir.

PSU'yu kasadan tamamen çıkarıp Technopat YouTube kanalındaki gibi kısa devre yaptım ve PSU fanı çalıştı.
Şu an kasaya güç geliyor fanlar çalılıyor fakat görüntü gelmiyor.
Kasaya güç geliyor fanlar çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor, klavye ve mouseun ışıkları yanmıyor. RAM'leri teke indirip denedim, başka RAM'ler taktım RAM'lerin ve ekran kartının giriş yerlerini silgi ile hafifçe sildim. Statik elektrik olabilir diye güç fişinden çıkartıp yükü boşalttım. BIOS pilini çıkarıp clear CMOS yaptım. Fakat ne yaptıysam işe yaramadı hiçbir şekilde görüntü gelmedi.
Bir fikri olan var mı?
Ne denediysem olmadı 2 gündür.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı