Kendi bilgisayarımda Minecraft sunucusu nasıl açabilirim?

Agh_Turkeysf4

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar sunucu açmak istiyorum fakat bunu internet sitelerinden yapmak istemiyorum. Aternos kullanıyordum ama sıkıldım ondan. Kendi bilgisayarımdan nasıl sunucu açabilirim? Bilgisayarımın güçlü olduğunu düşünüyorum o yüzden hem sunucu açıp aynı anda oynamak istiyorum. Mümkün müdür?

Arkadaşlar sunucu açmak istiyorum fakat bunu internet sitelerinden yapmak istemiyorum. Aternos kullanıyordum ama sıkıldım ondan. Kendi bilgisayarımdan nasıl sunucu açabilirim? Bilgisayarımın güçlü olduğunu düşünüyorum o yüzden hem sunucu açıp aynı anda oynamak istiyorum. Mümkün müdür?

Modem üzerinden port falan açman gerekiyor. Ben zamanında çok denemiştim lakin yapamamıştım. Aynı ağdaki arkadaşım gelebilirken diğer arkadaşım falan gelemiyordu. Anlayacağın bayağı zahmetli. Tavsiyem Minecraft Server Kiralama - Keyubu
Bu siteden sunucu alman. Ben zamanında 15 TL iken almıştım ve memnundum. Arkadaşlarımla oynuyordum rahat rahat.

Evet bu mümkün. Ama internetin bir tık güçlü olması gerekir. Modem üzerinden port aç. Daha sonra kendi bilgisayarın üzerinde güvenlik duvarını firewall vb kapat.
Bir sunucu kur. Kendi ip adresini öğren. Arkadaşına ip adresini ver . Sunucunun açık olduğundan ve ip adresinin doğru olduğundan emin ol beraber oynayabilirsiniz . Ama unutma minecraftta ne yaparsanız kendi bilgisayarına yük bindirirsin bunu tavsiye etmem bir hosting kiralanabilir.

Geri
Yukarı