Kilo alınca boyum kısaldı

gearbass

Hectopat
70 kilo iken boyum 177 civarındaydı. Uzun zaman ölçülmemiştim. Ancak bu arada 21-22 kg aldım. Ölçülünce 172 çıktım, sizce normal mi? İnternette 1-2 cm fark olur yazıyor ancak 5 cm biraz fazla gibi. Başka bir şey olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sabah ilk uyandığınızda omurga kemikleri arasındaki boşluk artıyor bu sebeple sabahları daha uzun olursunuz. Ne zaman ölçerseniz ölçün fark birkaç santimden fazla olmayacağı için sıkıntı olmayacaktır. Ölçümü ne zaman yaptınız. kilo olduğu için omurgaya baskıdan dolayı boy kısalıyor olabilir.

Korkutmak istemem dostum ama 5-6 cm biraz sıkıntı geldi kemik erimesi olabilir mi? bunun için bir doktor randevusu alıp kontrol sağlarmısın? Umarım değildir.

Kilo aldığında omurgaya binen yük artar bu yüzden omurlar arasındaki diskler sıkışarak boy kısalmasına sebebiyet verir, 6 6.5 cmye kadar boy kısalmasına yol açar. Yani normal bir durum.

Zayıflarsan ve duruş bozukluğun varsa düzeltirsen eskisi gibi olursun. Tabii ne olur ne olmaz kemik erimesi gibi bir sorun olup olmadığını doktora gidip kontrol ettirmeni tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı