Kırılan USB girişi nasıl tamir edilebilir?

KATASURA

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, kasanin onundeki USB girisinin ortasındaki yer saga sola oynuyor, kirildi herhalde, ama kulaklık falan taktigimda çalışıyor. Nasıl düzeltebilirim, nasıl kirildi zerre fikrim yok. Ufak bir şey ama can sıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendiniz düzeltmenizi önermiyorum. Eğer bilginiz yoksa iyice bozabilirsiniz. Bir bilgisayarcıya götürüp sormanızı öneririm. Belki yapmayabilir. Yapacaksa bile gözünüzün önünde yaptırın. Ben hiç güvenemiyorum. 3 katı fiyat ile dolandırıldıktan sonra.

Merhaba, kasanin onundeki USB girisinin ortasındaki yer saga sola oynuyor, kirildi herhalde, ama kulaklık falan taktigimda çalışıyor. Nasıl düzeltebilirim, nasıl kirildi zerre fikrim yok. Ufak bir şey ama can sıkıyor.
O ufak sorun daha büyük bir şeye dönüşsün istemiyorsanız hiç bir şey yapmayın . Bende biliyorum her sallandığında gözün takılacak rahatsız olacaksın ama , sonuç seni hiç mutlu etmeyecek yapmaya çalışma bence .

Merhaba, sorunu kendi başınıza onarmanızı önermem. Port değişimlerinizi kendiniz yapınca garantiniz yanabilir. Bundan rahatsız oluyorsanız bilgisayar tamircisine elinizde anakartınıza uygun USB portu ile gitmelisiniz. Teşekkürler

Merhaba, kasanin onundeki USB girisinin ortasındaki yer saga sola oynuyor, kirildi herhalde, ama kulaklık falan taktigimda çalışıyor. Nasıl düzeltebilirim, nasıl kirildi zerre fikrim yok. Ufak bir şey ama
Ön kısımdaki USB portunun olduğu yeri açıp daha sonra o parçayı sökebilirseniz. Zaten kaç tane USB varsa hepsi birbirine bağlı bir kartın üstünde olabilir. Elektronikten anlıyorsanız USB portu alıp lehim makinası ve havya ile düzeltebilirsin ama anlıyorsan yapmalısın yoksa zarar verebilirsin.

Son düzenleme:
Anladigim kadariyla kasanin on tarafindaki PCB de bulunan USB port kirilmis. Elektronikten az bucuk anliyorsaniz port değişimi kolay bir is havya ile arkadaki devre baglantilarini ve alttaki PCB baglantisini eritince port kolayca karttan ayrilir. Ardindan yeni portu ayni şekilde takarak sorunu çözebilirsiniz.

Ancak kasa garantisini bozabilir bilgim yok.

Yanlış bir şeyi yaparsaniz karti bozabilirsiniz bu sefer kasanın ön USB portlarini hiç olmaz.

Ben bilgisayarcilara güvenmiyorum küçükken kaziklanan cok kisi duydum hiç gitmedim o yüzden. Yine de tanidik varsa gösterebilirsiniz.

Kendiniz düzeltmenizi önermiyorum. Eğer bilginiz yoksa iyice bozabilirsiniz. Bir bilgisayarcıya götürüp sormanızı öneririm. Belki yapmayabilir. Yapacaksa bile gözünüzün önünde yaptırın. Ben hiç güvenemiyorum. 3 katı fiyat ile dolandırıldıktan sonra.
Bu tarz durumlarda sorunlu olan parçayı söküp götürmek daha mantıklı oluyor.

Geri
Yukarı