Kondisyon nasıl artırılır?

KadirAhmet17

Centipat
Daha fazla  
16 yaşındayım ileride hakem olma gibi bir fikrim var 2400 metreyi 12 dakikada koşmam gerekiyormuş kondisyonumu nasıl düzeltebilirim bacaklarım güçlü o konuda sıkıntı yaşamıyorum ama biraz da alerjik astımın etkisiyle nefes problemi yaşıyorum nasıl çözebilirim? Nasıl kondisyonumu arttırıp 2400 metreyi 12 dakikada rahatça koşabilirim?

Yavaşça mesafe arttırarak koş gelişmeyi kendinde göreceksin sonrasında hızını arttırarak devam edersin. Hakkında hayırlısı olsun hayallerinin peşinden giden insanları severim :)

Doktorunada görünmeni tavsiye ederim sağlığından önemli değil hiçbir şey dostum.

Yavaşça mesafe arttırarak koş gelişmeyi kendinde göreceksin sonrasında hızını arttırarak devam edersin. Hakkında hayırlısı olsun hayallerinin peşinden giden insanları severim :)

Doktorunada görünmeni tavsiye ederim sağlığından önemli değil hiçbir şey dostum.
Ne kadar mesafeden başlayayım ve süre tutayım mı bu mesafeyi koşarken?

ilk önce bir aile hekimine veya doktora başlayıp bunun için sağlığının uygun olup olmadığı hakkında bilgi almanı öneririm :)
Doktora gittim geçen günlerde ancak alerjik astım olduğu için çok da sıkıntı değil yeni bir ilaç verdi tedavi etmeyi deneyelim dedi onu kullanıyorum şu anda.

Geri
Yukarı