Küresel Akıllı Telefon Pazarında Sert Düşüş

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
kuresel-akilli-telefon-pazarinda-sert-dusus.jpg

IDC’nin son raporuna göre, küresel akıllı telefon sevkiyatları 2022 yılının dördüncü çeyreğinde yıldan yıla %18,3 azalarak 300,3 milyon adede geriledi. Bu düşüş, yıl için %11,3’lük keskin bir düşüşe katkıda bulundu ve aynı zamanda tek bir çeyrekte şimdiye kadarki en büyük düşüş oldu. IDC ayrıca 2022’de toplam 1,21 milyar akıllı telefonun sevk edildiğini tespit etti. Bu, […]

Devamı: Küresel Akıllı Telefon Pazarında Sert Düşüş
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Doğal. Her yeni çıkan modelde fazla değişiklik olmuyor. İnsanlarda değiştirme ihtiyacı duymuyorlar. Ayrıca normal bir cihaz standart kullanımda rahat 2-3 yıl götürür.
Katılıyorum. Yıllardır Mate 10Lite kullanıyordum geçen hafta yazılımı çöktüğü için uğraşmak istemedim ve 11T Pro aldım, bunun da en az 4 senesi var.

Her yeni çıkan modelde fazla değişiklik olmuyor.

Katılıyorum, telefon firmaları keşke her sene yeni telefon çıkarmasalar. Her sene birbirinin aynısı ve benzeri telefonu piyasaya sürüyorlar ve yaptıkları telefonlar da çok sağlam olmuyor. Kısa süre içinde bozuluyor ve yeni telefon satın almak zorunda kalıyor insanlar. İlk telefonuna 100$ fiyat biçmişlerse de ikinci telefonuna son model olduğundan dolayı 500$ fiyat biçiyorlar ve ikinci modeli satın almak zorunda kalıyor insanlar.

Yani özellik eklseler bende değiştireceğim. 13 almadım dedim 14 daha iyi olur. Adamlar yazılımsal görüntü sabitleyici yeniliğini eklemişler. iPhone 15'e pil yüzdesinin yazı fontunu değiştirme gelir yine almam.

Geri
Yukarı