Kuru sıkı tabanca almak yasal mı?

Anydactly

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Malum durumlardan kaynaklı kişisel güvenliğimden şüphe ediyorum. En azından cezbedici bir şey olsa iyi olur.

Kuru sıkı tabanca satın almak yasal mı? Ya da aldım diyelim, evde durması suç mu? Veyahut üstümde bulundurmak yasak mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Malum durumlardan kaynaklı kişisel güvenliğimden şüphe ediyorum. En azından cezbedici bir şey olsa iyi olur.

Kuru sıkı tabanca satın almak yasal mı? Ya da aldım diyelim, evde durması suç mu? Veyahut üstümde bulundurmak yasak mı?

Ruhsatı olursa sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

Kurusıkı için ruhsat gerekli mi?

Kurusıkı tabanca almak için ilk olarak adli sicil kaydı ve iki adet vesikalık fotoğraf ile birlikte ilçe emniyet müdürlüğüne gitmelisiniz. İlçe Emniyet Müdürlüğüne kurusıkı tabanca almak istediğinize dair dilekçe vermeniz gerekiyor. Ve idari yaptırım uygulanıyor eğer yanında taşırsanız. 500 tl.

Ülkemizde kurusıkı silah satışı ve satın alımı şartları belirli oranlarda serbest olsa da kurusıkı silah taşıma şartları kriterlere bağlanmıştır. kurusıkı silahlar araç, ev, iş yeri gibi kapalı mekanlarda bulunduralabilirken, kişinin üzerinde taşıması kanunen suçtur ve yasaktır.

Kuru sıkı senin güvenliğini filan sağlamaz. Aksine canını daha çok tehlikeye atar. Karşıdaki adamda gerçeği varsa çeker vurur. Adam kendini müdafaa etmiş sayılacağı için hapse bile girmez. Sen öldüğünle kalırsın. Kendini korumak istiyorsan en azından işe yarayacak bir şeyler taşı üstünde. Tabi en sağlıklısı beladan uzak durmak ve mümkünse kaçmak. Kaçanın anası ağlamaz demişler.

Yeni konular

Geri
Yukarı