Laptop ısınırsa performans kaybı olur mu?

Yaman04

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhaba, benim laptobumda Dragon age inquisition oynuyorum ve laptop ısınınca droplar oluyor sizce bu normal mi yoksa ısındığından dolayı işlemcim arızalandı mı?

Laptobum

Özellikler
i5 6200U
930M 2 GB harici
Intel HD 520 dahili
8 GB 1600 MHz RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, benim laptobumda Dragon age inquisition oynuyorum ve laptop ısınınca droplar oluyor sizce bu normal mi yoksa ısındığından dolayı işlemcim arızalandı mı?

Laptobum

Özellikler
i5 6200U
930M 2 GB harici
Intel HD 520 dahili
8 GB 1600 MHz RAM

Gayet doğal. Isınınca FPS droplar bende de oluyor ne yazık ki.

Laptobum

Özellikler
i5 6200U
930M 2 GB harici
Intel HD 520 dahili
8 GB 1600 MHz RAM
Olur. Alt kısma soğutucu alabilirsin.

Merhaba bahsettiğiniz üzere oyun oynarken işlemcinin ısınması gayet doğal ama yükte iken 60-65 dereceyi geçiyorsa termal macun yenileyin sıcaklığa CPU-Z ile bakabilirsiniz.

@Üç Kılıç Ustası Zoro Peki soğutma alırsam çözülür mü kesin ona göre almak istiyorum 4 yıldır kullanıyorum.

Soğutucuların pek işe yaramadığını duydum. Ben kullanmadım hiç. Ama temizletip, macun yeniletirseniz bayağı düşüş yaşıyor ısıda.

Ben oyunda 95 dereceden 80-85 derece gibi sıcaklıklara düştüm. Ayrıca farkediyorsunuz. Böyle daha canlı üflüyor fandan.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı