Çözüldü Laptop RAM slot sayısı fazla gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ae86

Decapat
Acer Aspire 5750G laptop sahibiyim. 4 GB RAM mevcut. Bu RAM'i 8 GB yapmak istiyordum, görev yöneticisinden de öğrendiğim kadarıyla RAM slotum 2/4 olarak gözüküyor. 2+2 GB olarak 2 tane RAM mevcut ve buna ek 4 GB takacaktım. Fakat içini açtığım zaman sadece 2 slot olduğunu gördüm. Altlı üstlü falan mı diye baktım fakat sadece alt alta 2 slot var başka yok. Başka yerlerde slot olabilir mi yoksa bu işte bir yanlışlık mı var? Hadi oradan buradan indirdiğim programda gösterse tamam ama görev yöneticisi diyor bunu. 4 GB RAM'i sipariş ettim bile. Lütfen yardımcı olur musunuz? 2 slot ise maalesef 6 GB olacak.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    53,5 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Marka model doğru ise çift RAM slotu mevcut. Görev yöneticisi neden böyle bir bilgi veriyor fikrim yok.
Marka model doğru ise çift RAM slotu mevcut. Görev yöneticisi neden böyle bir bilgi veriyor fikrim yok.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı