Laptop RAM yükseltme tavsiyesi

desclouser

Femtopat
Merhabalar,
YouTube'dan RAM yükseltme ile ilgili videonuzu izledim ve bende detaylarımı paylaşıp sizden yardımlarınızı rica ediyorum. Laptopum bilgilerini resime ekledim. Ve aslında 16 GB RAM DDR3 olacak şekilde yükselmek istiyorum. Tavsiyeleriniz nedir? Ayrıca HDD ile SSD değiştireceğim ona da tavsiyelerinize acığımdır.
Şimdiden her şey için teşekkürler.

1598353112493.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bulabilirsen eğer ikinci görseldeki Part Number aynı olan bir bellek bulursan sorunsuz çalışacaktır.

Bir de bilgisayarda yer var mı, onu kontrol ettin mi?

Resimlerde görüldüğü üzere hali hazırda 2x4GB RAM takılı. Bu ikisini çıkarıp yerlerine iki adet 8GB RAM takılması gerekiyor. DDR3 teknolojisi eskidiğinden ve piyasada sıfırları pek olmadığıdan iki adet RAM'in masrafı 600 TL'yi geçiyor.

Bu arada bilgisayarın modeli nedir? Belki 16GB RAM desteklemiyordur.

RAM konusunda benden daha bilgili arkadaşlar var onu es geçiyorum. Bende yaklaşık bir hafta önce SATA 3 SSD aldım. SSD alırken IOPS değerlerine bakmak gerekli. Benim aldığım ürün: Kingston a400 480 gb. Sorunsuz kullanıyorum HD Tune ile testlerini yaptım bir problem çıkmadı.

Hocam eğer ki dizüstü bilgisayarınızı 16 GB yapmak istiyorsanız.

Bundan 2 adet alarak yapabilirsiniz.

HDD almanızı önermem onun yerine SSD almanız daha iyi olacaktır.

SSD olarak tercihim budur. Biraz pahalıdır ama kalitelidir.

Bulabilirsen eğer ikinci görseldeki Part Number aynı olan bir bellek bulursan sorunsuz çalışacaktır.

Bir de bilgisayarda yer var mı, onu kontrol ettin mi?
Anlaşıldı çok teşkkürler, kendim takmayı düşünüyorum bakalım. diğer yorumlardaki arkadaşlara baktım ve güvenerek hareket edicem ;)
Hocam bütçeniz nedir?
bütce ne kadar güzel soru, kalite istesen para bicmen gerekir o yüzden orta seviye olsa yeter, kalite acısından ona görede bakarım gerekirse bir ay daha para biriktirim alırım.
Oyun oynuyor musunuz?
Aslında oynamak istediğim tek oyun var oda Cities skyline - Laptop acıyor ama 8gm ram ve HDD biraz ağılaştırıyor, akıcılık kalmıyor. o yüzden Ramleri yükselmek istedim. Onun dışında Home office calışıyorum Laptop ile.
Resimlerde görüldüğü üzere hali hazırda 2x4GB RAM takılı. Bu ikisini çıkarıp yerlerine iki adet 8GB RAM takılması gerekiyor. DDR3 teknolojisi eskidiğinden ve piyasada sıfırları pek olmadığıdan iki adet RAM'in masrafı 600 TL'yi geçiyor.

Bu arada bilgisayarın modeli nedir? Belki 16GB RAM desteklemiyordur.
Yemin ederim doğru araştırmışım ve piyasayı cok iyi biliyorsun gerçeten cok teşekkürler emin olamadım ama dediklerin cıktı. Cok teşekkürler. o durumda 8 gb alıp bir ay 12 gb idare edip diğerini daha sonra alsam laptop arza veririmi ?

Bİlgi için cok cok teşekkürler
Hocam sizin PC için DDR3 1333 MHz CL 11 uygun. Bunu alabilirsiniz. DDR3L olanları almayın uyumsuz olabilir.
COK TEŞEKKÜRLER - Linki aldım aklımda maaşı bekliyırum ;)
RAM konusunda benden daha bilgili arkadaşlar var onu es geçiyorum. Bende yaklaşık bir hafta önce SATA 3 SSD aldım. SSD alırken IOPS değerlerine bakmak gerekli. Benim aldığım ürün: Kingston a400 480 gb. Sorunsuz kullanıyorum HD Tune ile testlerini yaptım bir problem çıkmadı.
Evet bende o civarı GB bakıyorum cok teşekkürler. aklımda kalsın
Hocam eğer ki dizüstü bilgisayarınızı 16 GB yapmak istiyorsanız.

Bundan 2 adet alarak yapabilirsiniz.

HDD almanızı önermem onun yerine SSD almanız daha iyi olacaktır.

SSD olarak tercihim budur. Biraz pahalıdır ama kalitelidir.
WOW harika bunları araştırim cok sağol

Son düzenleme:
Yemin ederim doğru araştırmışım ve piyasayı cok iyi biliyorsun gerçeten cok teşekkürler emin olamadım ama dediklerin cıktı. Cok teşekkürler. o durumda 8 gb alıp bir ay 12 gb idare edip diğerini daha sonra alsam laptop arza veririmi ?
Sorun olmaz. Parça parça yükseltilebilir. Hatta ikinci el de bakılabilir.

Geri
Yukarı