Çözüldü Laptop USB'den Boot edince sol üstte çizgi yanıp sönüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar. Bende bir laptop var ve bunun içinde HDD yoktu bugün bir SSD taktım ve USB'den format atmak isterken USB'yi her seçtiğimde (boot menüden) fotoğrafta gördüğünüz satır çubuğu yanıp sönmeye ve hiçbir şey olmamaya başladı. Bu farklı formatta USB ile denediğimde de aynı şekilde problemli oldu. Daha önce PC'nin içini açıp temizlemiştim o zamandan sonra hiç açmamıştım. Zaten HDD'si yoktu şimdi açtım ve dediğim gibi böyle oldu. Bekliyorum hiçbir şey olmuyor bana yardım edebilir misiniz? Teşekkürler.

dasfsf.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
USB’ye Windows Kurulum İmaj Dosyasını sorunsuz bir şekilde yazdırdınız mı?
Eğer evetse, farklı USB portlarına takmayı deneyin. Sorun devam ederse bu rehberi takip ederek .iso dosyasını tekrar USB belleğe yazdırın.

Arkadaşlar USB'ye Rufus ile attım zaten Windows 7 ISO dosyasını ama çalışmıyor, boot menü geliyor USB'yi seçiyorum ve sonra bu çizgi yanıp sönüyor.

Arkadaşım, @claus dedi ki:
Rufus ile MBR-CSM olarak yazdırıp dene. Genede olmazsa Windows 7 USB tool ile yazdırıp dene.
Ben bunu yapınca çözdüm. Yani sen USB'yi Boot için hazırlar iken yanlış yapmışsın.

Anladım hocam attığınız konuları okudum zaten birindeki linkten windows çekiyorum şuan o bitsin direk deneyeceğim ardından sonucu yazacağım.
Tamamdır arkadaşlar sayenizde çözdüm problemimi çok saolun çok teşekkürler :).

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı