Laptopa Harici klavye takmak

Abdullah_AKD

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Yirmi dakika önce laptopumun üzerine su döküldü. Hemen kuruttum fakat sonra bazı tuşlar çalışmadı. Yeni bir klavye almak istiyorum. Klavye aşağıdaki linkte mevcut. Fakat aklıma bir soru takıldı. Takarsam çalışır mı? Yani herhangi bir hata çıkar mı? Cevap verenlere şimdiden teşekkür ediyorum.

Klavye USB, laptopta USB girişi var.

Merhabalar. Yirmi dakika önce laptopumun üzerine su döküldü. Hemen kuruttum fakat sonra bazı tuşlar çalışmadı. Yeni bir klavye almak istiyorum. Klavye aşağıdaki linkte mevcut. Fakat aklıma bir soru takıldı. Takarsam çalışır mı? Yani herhangi bir hata çıkar mı? Cevap verenlere şimdiden teşekkür ediyorum.

Niye çalışmasın? Klavyeyi laptopun USB girişine takın.

Normalde takarsan çalışır ve herhangi bir tuşta hata olmaz.

Ama, sen su dokmüşsün ve kendince kuruttuğunu sanmışsın. O su muhtemelen kurumadı ve içerideki donanımlara yavaş yavaş zarar veriyor.

İçerideki şeylere zarar vermediğini düşünelim. Klavyedeki bazı tuşlar çalışmıyor demişsin. İşte o tuşlar ileri bir zamanda kafasına göre basıp durabilirler. Harici klavye taktığında tek sorunun o olur.

Laptopun anakartına sıvı teması oluysa bir süre sonra laptop hiç çalışmaz.

Döküldüğünde temizlenirse sorunsuzca çalışır.
Bazı kişiler sadece dışarıdan temizlediklerini ve ona rağmen herhangi bir sorun olmadığını da söyledi zamanında.
Arkadaş içini açıp temizlediğini kuruttuğunu söylememiş ki. Kuruttum demiş ama sadece klavyede olabilir kuruttuğu.

Sonuç olarak burda meselenin yeni aldığı tak çalıştır klavyenin çalışıp çalısmayacağı değil. Laptop anakartına sıvı ulaşma ihtimali nedir ? Saç kurutma makinesi kullandınız mı? (Umarım kullanmamışsınızdır)

Geri
Yukarı