Laptopa Su Döküldükten Sonra Çalıştırılmalı mı?

0hMeep

Centipat
Daha fazla  
Laptopun üstüne dün akşam büyük bir bardağın yarısı kadar su döküldü. Çoğu dışarı gelsene sağ taraftaki sayılar ve enter tuşu hoparlörün az kısmı gibi yerlerin üstüne geldi ve bende tüm aksesuarları çıkartıp laptopu ters çevirdim. 1 gün öyle bekledi sonra elime iğne ve peçete alarak klavyenin arasında kalan 2 3 minik su parçacığını da temizledim. Laptopun alt tarafındaki havalandırma oldukça büyük olduğu için arasından baktığımda herhangi bir nem gözükmüyordu. Şu an işlemci ve ekran kartı değerlerim normal klavyede çalışmayan tuş yok. Hoparlör sorunsuz çalışıyor. Sizce korkmam gereken bir şey var mı yardımcı olabilir misiniz?

laptopun klavesyinin üstüne havlu ser tüm usb portlarını çıkar bataryayı çıkarabiliyorsan çıkar peçete ile ıslak olan yerleri temizle saç kurutma makinesi al en güçlü ayara getir kurut 4 5 saat kurut

laptopun klavesyinin üstüne havlu ser tüm usb portlarını çıkar bataryayı çıkarabiliyorsan çıkar peçete ile ıslak olan yerleri temizle saç kurutma makinesi al en güçlü ayara getir kurut 4 5 saat kurut
Dediğiniz çoğu şeyi yaptım 1 gece ters bekledi sabah soğuk ayarda kurutma makinesiyle arka taraftan ön tarafa doğru hava akımı uyguladım 1 damladan daha az çıktı galiba su tahliye olmuş akşam çünkü su döküldüğü an ani bir refleksle hızlıca söküp direk ters çevirdim ve şu an her şey normal çalışıyor sadece başka yapmam gereken bir şey var mı?

Dediğiniz çoğu şeyi yaptım 1 gece ters bekledi sabah soğuk ayarda kurutma makinesiyle arka taraftan ön tarafa doğru hava akımı uyguladım 1 damladan daha az çıktı galiba su tahliye olmuş akşam çünkü su döküldüğü an ani bir refleksle hızlıca söküp direk ters çevirdim ve şu an her şey normal çalışıyor sadece başka yapmam gereken bir şey var mı?
dostum laptopun kapağını tornivida ile aç kuru bez ile temizle içini bide

Bıçağın keskin ucuyla açmayı dene bir de ama dikkat et vidalar yalama olmasın.

Laptopun vida girişleri içeri göçük yani derinde bıçaklar sadece plastiği kazıyor laptopun arka girişleri geniş olduğunda dolayı peçete ile nemine bakabildim ama peçete kuru çıkıyor ve normalde içeride nem olsa ters çevirdiğim zaman klavyenin boşluklarına gelirdi ama klavye boşluklarında sadece toz var.

O zaman çalıştır
Laptopun vida girişleri içeri göçük yani derinde bıçaklar sadece plastiği kazıyor laptopun arka girişleri geniş olduğunda dolayı peçete ile nemine bakabildim ama peçete kuru çıkıyor ve normalde içeride nem olsa ters çevirdiğim zaman klavyenin boşluklarına gelirdi ama klavye boşluklarında sadece toz var.

Yeni konular

Geri
Yukarı