Laptopta 256 GB SSD nasıl yükseltilir?

RapLord

Decapat
Arkadaşlar uzun zamandır takip etmiyorum da Max 4500 lira bütçem var ve laptoba ihtiyacım var ama baktığımda hepsinde 256 GB SSD var. Oyun ve birkaç programlama uygulaması kullanacağım. 256 GB çok yetersiz kalacağını düşünüyorum ama başka 256 GB'den fazla depolaması olan bir laptop bulamadım eğer sizin laptop öneriniz varsa 4500 TL'ye önerilerinizi alabilirim veya da 256 GB SSD'lik bir laptop alırsam nasıl depolamasını yükseltebilirim?

Arkadaşlar uzun zamandır takip etmiyorum da Max 4500 lira bütçem var ve laptoba ihtiyacım var ama baktığımda hepsinde 256 GB SSD var. Oyun ve birkaç programlama uygulaması kullanacağım. 256 GB çok yetersiz kalacağını düşünüyorum ama başka 256 GB'den fazla depolaması olan bir laptop bulamadım eğer sizin laptop öneriniz varsa 4500 TL'ye önerilerinizi alabilirim veya da 256 GB SSD'lik bir laptop alırsam nasıl depolamasını yükseltebilirim?
O cihazların çoğunda M2 SSD vardır. İçinde M2 SSD olan ve boşta SATA slotu bulunan bir laptop alırsan içine fazladan 1TB 2.5" bir HDD ekleyebilirsin.

Bu PC sizin bütçenizi aşıyor ama güzel PC'dir tavsiye ederim.
Şimdiki cihazlarda daha çok M.2 bulunuyor SATA'lara pek raslamadım.

O cihazların çoğunda M.2 SSD vardır. İçinde M.2 SSD olan ve boşta SATA slotu bulunan bir laptop alırsan içine fazladan 1TB 2.5" bir HDD ekleyebilirsin.
Lar uzun zamandır takip etmiyorum da Max 4500 lira bütçem var ve laptoba ihtiyacım var ama baktığımda hepsinde 256 GB SSD var. Oyun ve birkaç programlama uygulaması kullanacağım. 256 GB çok yetersiz kalacağını düşünüyorum ama başka 256 GB'den fazla depolaması olan bir laptop bulamadım eğer sizin laptop öneriniz

Hangi oyunları oynadığınızı lütfen paylaşır mısınız?

Bu PC sizin bütçenizi aşıyor ama güzel PC'dir tavsiye ederim.
Şimdiki cihazlarda daha çok M.2 bulunuyor SATA'lara pek raslamadım.

Hangi oyunları oynadığınızı lütfen paylaşır mısınız?
Bilgisayarı çok zorlayacak oyunlar değil Csgo ve eskiden oynadığım oyunlar zaten bu oyunlar yüksek ekran kartı falan isteyen oyunlar değil artı olarak belki LoL ve Pubg Lite.
laptopa ssd mi takcaksın anladığım kadarıyla
Hayır SSD olan laptopa HDD takmak istiyorum.
O cihazların çoğunda M2 SSD vardır. İçinde M2 SSD olan ve boşta SATA slotu bulunan bir laptop alırsan içine fazladan 1TB 2.5" bir HDD ekleyebilirsin.
Teşekkür ederim.

1.png

2.png

Bilgisayarı çok zorlayacak oyunlar değil CS:GO ve eskiden oynadığım oyunlar zaten bu oyunlar yüksek ekran kartı falan isteyen oyunlar değil artı olarak belki LOL ve PUBG Lite.

Hayır SSD olan laptopa HDD takmak istiyorum.

Teşekkür ederim.

Size attığım PC'de M.2 SSD bulunmkata.
Aynı PC'yi bende kullanıyorum.
Bu ayarlarda oyunda 120-300 arası değişiyor.

Eki Görüntüle 561896

Eki Görüntüle 561897

Size attığım PC'de M.2 SSD bulunmkata.
Aynı PC'yi bende kullanıyorum.
Bu ayarlarda oyunda 120-300 arası değişiyor.

Sizin önerdiğiniz PC bütçemi aşıyor maalesef. Acer aspire 3 amd ryzen 5 3500U notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, Acer aspire 3 amd ryzen 5 uygun fiyat seçenekleriyle Vatan Bilgisayar'. Ben bu PC'yi düşünüyordum bütçeme uygun bir PC sizce nasıl bir PC? Bu PC'de ki SSD M.2 SSD mi bilmiyorum bakmadım.

Sizin önerdiğiniz PC bütçemi aşıyor maalesef. Acer aspire 3 amd ryzen 5 3500U notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, Acer aspire 3 amd ryzen 5 uygun fiyat seçenekleriyle Vatan Bilgisayar'. Ben bu PC'yi düşünüyordum bütçeme uygun bir PC sizce nasıl bir PC? Bu PC'de ki SSD M.2 SSD mi bilmiyorum bakmadım.

Ben önceden Acer kulanıcısyıdım yani istediğim düzeyde bir PC değildi açıkçası. Ama sizin beğendiğiniz sistem güzel. Ekran kartı da iyi GTA 5'te düşük orta-arasıen fazla 200 FPS verebilecek düzeyde.Hem Acer önceden olan ısınma sorununu da Nitro serisinde çözmüş bulunmakta.
İsterseniz bir de bu PC'ye bakın.
İşlemcinin sadece 4 çekirdeği var bilginize.
Bir de istersen bu PC'leri gözden geçirmeni tavsiye ederim.
.
.

Son düzenleme:
Ben önceden Acer kulanıcısyıdım yani istediğim düzeyde bir PC değildi açıkçası. Ama sizin beğendiğiniz sistem güzel. Ekran kartı da iyi GTA 5'te düşük orta-arasıen fazla 200 FPS verebilecek düzeyde.Hem Acer önceden olan ısınma sorununu da Nitro serisinde çözmüş bulunmakta.
İsterseniz bir de bu PC'ye bakın.
İşlemcinin sadece 4 çekirdeği var bilginize.
Bir de istersen bu PC'leri gözden geçirmeni tavsiye ederim.
.
.
Önerdiğiniz laptopları değerlendirecem umarım yazın dolar düşer ve iyi PC alabilirim Acer Nitro 5 serisini almak istiyordum ama dolar uçunca onunda fiyatı uçtu sizin dediğiniz gibi acerin ısınma sorunu vardı ama bu seriyi öneriyorlardı şimdilik fiyatların inmesini beklemeliyim sanırım.

Önerdiğiniz laptopları değerlendirecem umarım yazın dolar düşer ve iyi PC alabilirim Acer Nitro 5 serisini almak istiyordum ama dolar uçunca onunda fiyatı uçtu sizin dediğiniz gibi acerin ısınma sorunu vardı ama bu seriyi öneriyorlardı şimdilik fiyatların inmesini beklemeliyim sanırım.
Dolar pek düşecek gibi değil ama beklemekte fayda olabilir

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı