LED, OLED, QLED TV Tavsiyesi

siyaha

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Çekmeköy / İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Dr
10.000 TL civarı bir bütçe ile 65-75" bir TV almayı düşünüyorum.
4K LED UHD/OLED/QLED kafam karıştı.
Film (torrent büyük boyutlu 1080P-2K-4K), çocuk için 3D animasyonlar ve Netflix için kullanılacak.
Philips 55PUK7100 Android kullanıyorum şu anda. Yazılım çok sıkıntılı.

Tecrübesi olanlar yardımcı olabilir mi?

En iyi görüntü kalitesini OLED sunuyor diyebiliriz sanırım. Ben şu anda evde Full HD eski bir Philips LED kullanıyorum. Philips'in OLED modeli incelemeye gelene kadar kafamda Samsung QLED vardı ama bu incelemeden sonra kesinlikle Philips Ambilight destekli bir OLED TV alacağım, bütçem yeterse:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

En iyi görüntü kalitesini OLED sunuyor diyebiliriz sanırım. Ben şu anda evde Full HD eski bir Philips LED kullanıyorum. Philips'in OLED modeli incelemeye gelene kadar kafamda Samsung QLED vardı ama bu incelemeden sonra kesinlikle Philips Ambilight destekli bir OLED TV alacağım, bütçem yeterse:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Ben de Ambilight yüzünden almıştım 55PUK7xxx'i ama gerçekten yazılımı berbat.
Habire kilitleniyor, reset istiyor. Android çok yavaş çalışıyor. Reset sonrası kendine gelmesi 5 dakika sürüyor. Bu yüzden Philips'ten tırsıyorum.
OLED için de logo yanıklarından bahsediyorlar, ama bu bilinçsiz kullanım nedeniyle mi onu anlamadım.

Peki üstad neden 804 modeli değil de 803? Ya da güncel incelemeniz bu diye mi bunu paylaştınız? Ben de sizin incelemenize bakarak Philips'e meraklandım. Bizzat gidip saatlerce test ettim. Ama oyun da oynarım diye düşünerek LG nin c9 modelinin "input lag" değeri ve kullanım kolaylığına kaydım. Philips in andoridine güvenebilir miyiz? Ben yazılım güncellemesini 3 sene sonra zor alacağını düşünüyorum. Ayrıca androidin oled ile pek alakası olmamasından ötürü yazılımında oled için ince ayarlarının olmayışını/olamayacaını düşünüyorum. Örnek olarak Lg deki TV izlerken kanal logolarının ışık değerinin kısılıp açılabilme ayarını gösterebilirim. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Bolca araştırma, okuma, tecrübeli arkadaşlşara danışma ve mağazalarda karşılaştırmalı izlemelerden sonra 11.11 indiriminden de faydalanarak Sony KD-65XF9005 aldım.
Son derece memnunum.
Sony KD-65XF9005

4pvLb4.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı