Lenovo Yoga 530'e SSD Ekleyebilir Miyim?

threadsares

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Elimdeki laptop Lenovo Yoga 530. Bildiğiniz üzere ince ve hafif bir bilgisayar. Ancak içinde sadece 250 GB boyutunda bir SSD var ve artık yetersiz gelmeye başladı çünkü ethical hacking kurslarına başladım ve Kali Linux kurmam gerekli. Merak ettiğim şey ise bu laptopta kendinde bulunan 250 GB'lık SSD haricinde ekstra bir SSD daha takılacak yer var mı? Hala garantisi devam ettiği için içini açıp bakmak istemiyorum.

CD girişi veya M.2 slotu var mı?
Arkadaş da onu soruyor zaten... Ve hayır CD girişi mevcut değil.

Gördüğüm kadarıyla sadece bir adet PCle SSD girişi mevcut. Yani önceki depolama birimini çıkartıp yerine yenisini takabilirsiniz.

Çözüm
Ürünün sitesinden modele göre yazması lazım M.2 desteği var mı, yedek SSD var mı? Bence ikinci bir SSD olacağını zannetmiyorum. Belki M.2 desteği varsa onunla halledebilirsin. O da olmazsa alacaksın 500 GB değiştirip diğerini elden çıkaracaksın. Ha şu var bazı labtoplarda hem HDD hem SSD oluyor böyle bir durum varsa alternatifler çoğalır tabii ki.

Yoga 530'da sadece bir adet M.2 SSD yuvası bulunuyor, malesef ikinci bir SSD takarak depolamayı arttıramazsın, tek çözüm daha yüksek depolama alanına sahip başka bir M.2 SSD ile değişimini yapmak, garantisi bitmeden bir işlem yapmamanı öneririm, ileride değiştirmek istediğinde bu rehberden yardım alabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı