Lenovo Z500 Yosemite 10.10 İnternete Bağlanamama Sorunu

Fthzdmr

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Aranıza yeni katıldım. Bende Lenovo z500 laptop cihazıma hackintosh yosemite 10.10 kurdum fakat Ethernet ve WiFi ile sorun yaşıyorum. İnternete hiçbir şekilde bağlanamıyorum yani. Zannederim bunların kextleri mevcut. Realtek 8110 Ethernet. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Şuan tek usb çalışıyor. WiFi adaptör alsam uyumlu çözüm olur mu? Bu arada Montezuma'dan da cevap bekliyorum.

Ethernet için
@ens1252 adlı üyemizin yazdığı gibi;
Multibeast Yosemite sürümünü indirip içinden Realtek kurulumunu yap. Ardından Kext Wizard programını indirip bununla "Rebuild Cache" yapıp sistemini yeniden başlat.
Screen Shot 2016-02-29 at 16.53.46.png

Wifi için:
Asus N10 Nano kullanabilirsin. Bir çok üyemiz bu USB adaptörü sıkıntısız kullanmakta.

Çok teşekkür ederim cevaplar için. Deneyip sonucu yazarım tekrar.

Etherneti şuan için çözemedim fakat Asus n10 aldım bu sefer yükleme yapılamıyor. Sürücü 10.9 en yüksek ama benim 10.10.1 Yosemite. Ne yapmalıyım?

Sistem Ayarları-> Güvenlik ve Gizilik-> Genel içinde İndirilen uygulamalar izin ver= harhangi bir yer olduğundan emin ol.
Yada şu yöntemi dene :
  1. Pacifist indir : CharlesSoft — software you always wished someone would write
  2. pkg dosyasına sağ tıkla.
  3. pacifist ile aç.
  4. Açılan ekrandan sana gereken kexti çıkart.
  5. Kext wizard ile kextlerin kurulumunu yap. Kext Wizard 3.7.11
  6. Kurulumdan sonra yine kext wizard kullanarak rebuild cache yap, sistem, yeniden başlat.

Çok teşekkür ederim tekrardan. Başarılı oldu şuan için tüm sistem.
Appstore'da el capitan güncellemesi var. Yüklemeli miyim?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı