LG 55UJ615V WebOS Yetersiz Bellek Sorunu

hkncvs

Hectopat
Daha fazla  
Sadece bende olduğunu düşündüğüm, internette taratınca herkesin muzdarip olduğu bu konuyu sizlere danışmak istedim.

55UJ615V Model kodlu LG televizyon kullanıyorum. Televizyonun Web Tarayıcısından dizi, film izlerken bazen 5 bazen 10 dk sonra yetersiz bellek sorunu nedeniyle video durduruluyor. Tarayıcı yeniden başlatılıyor. Tabi bu durum bütün film, dizi seyrinin içine ediyor. Flash bellek, harici Harddisk takıldığını ve sorunsuz izlenebildiğini söyleyenler de var, bunun bir çözüm olmadığını söyleyenler de...

Konu ile ilgili bilgisi, çözümü olan varsa yardımcı olmanızı rica ederim.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de LG'nin başka modeli var. Maalesef aynı sorun oluyor. Açıkçası ben üzerinde duymadım. Zaten internetten verimli yararlanamadım TV'de. Bence filminizi USB belleğe atıp izlemeniz ya da Harddisk varsa da olabilir. Bu şekilde sorun yaşamazsınız. Haliyle internetten değil Harddiske attığınız filmi direk oynatmış olacaksınız.

Bende de LG'nin başka modeli var. Maalesef aynı sorun oluyor. Açıkçası ben üzerinde duymadım. Zaten internetten verimli yararlanamadım TV'de. Bence filminizi USB belleğe atıp izlemeniz ya da Harddisk varsa da olabilir. Bu şekilde sorun yaşamazsınız. Haliyle internetten değil Harddiske attığınız filmi direk oynatmış olacaksınız.

Sorunu çözdüm. Harddisk veya usb bellek de bu işin çözümü değil. O bahsettiğiniz şeyler alternatifler. Çözüm %90 işe yarıyor. %10 luk kısım şu; Video başladığında altyazı gelmemesi. Sadece bir defa karşılaştım. The Walking Dead isimli dizide. Diğer dizi ve filmlerde altyazılar sorunsuz geldi. Hepsini tek tek kontrol etmem mümkün değil. Çözümü anlatıyorum.(İOS içindir.) Android de denemedim sanırım onlarda direk yansıtma zaten var.

Telefonunuzdan Apple Store (App Store) girerek ; TV Cast (L) uygulamayı indirin.
Televizyonunuzun uygulama mağzasından da aynı uygulamayı indirin.
İki cihazda aynı internet sağlayıcısına bağlı bulunsun.
Telefonunuzda uygulama açıkken en sağ üst köşede ekrana yansıtma işareti var. Tıklayın.
Gelen ip adresini, tv nizde uygulama açıkken sol üst köşede yer alan ip adresine girin.
Televizyon ve Telefonunuz eşleşti.
Telefonunuza yüklediğimiz uygulamadan, izlemek istediğiniz videoyu bulun. Kendisi zaten bir web tarayıcıdır.
Bulduğunuz video telefonunuzda oynamaya başladığında telefonunuzun ekranının en altında;
''Tap here to cast'' diye bir yazı devamında ise videonun adresi yer alacak buna tıkladığınız an video televizyonunuza aktarılacaktır.
Tv kumandasından ''ok'' tamam tuşuna bastığınızda ise, tam ekran yaparak izleyebilirsiniz.

Umarım açıklayıcı olmuşumdur.

Sorunu çözdüm. Harddisk veya usb bellek de bu işin çözümü değil. O bahsettiğiniz şeyler alternatifler. Çözüm %90 işe yarıyor. %10 luk kısım şu; Video başladığında altyazı gelmemesi. Sadece bir defa karşılaştım. The Walking Dead isimli dizide. Diğer dizi ve filmlerde altyazılar sorunsuz geldi. Hepsini tek tek kontrol etmem mümkün değil. Çözümü anlatıyorum.(İOS içindir.) Android de denemedim sanırım onlarda direk yansıtma zaten var.

Telefonunuzdan Apple Store (App Store) girerek ; TV Cast (L) uygulamayı indirin.
Televizyonunuzun uygulama mağzasından da aynı uygulamayı indirin.
İki cihazda aynı internet sağlayıcısına bağlı bulunsun.
Telefonunuzda uygulama açıkken en sağ üst köşede ekrana yansıtma işareti var. Tıklayın.
Gelen ip adresini, tv nizde uygulama açıkken sol üst köşede yer alan ip adresine girin.
Televizyon ve Telefonunuz eşleşti.
Telefonunuza yüklediğimiz uygulamadan, izlemek istediğiniz videoyu bulun. Kendisi zaten bir web tarayıcıdır.
Bulduğunuz video telefonunuzda oynamaya başladığında telefonunuzun ekranının en altında;
''Tap here to cast'' diye bir yazı devamında ise videonun adresi yer alacak buna tıkladığınız an video televizyonunuza aktarılacaktır.
Tv kumandasından ''ok'' tamam tuşuna bastığınızda ise, tam ekran yaparak izleyebilirsiniz.

Umarım açıklayıcı olmuşumdur.
Tamam da hocam bu dediğiniz başka bir alternatif çözüm. Ne anlamı kaldı ki TV için telefonu kullanıp yansıtma yaptıktan sonra hocam. Yaptığınız işlem telefondan yararlanmak. Yoksa TV'ye binen yük yok ki. TV için çözüm değil bence bu.

Sent from my GT-I9300 using Technopat mobile app

Amaç kablosuz bir şekilde oturduğunuz yerden hiç yorulmadan film izlemek değil mi?
Televizyonların kapasitesi de belli. Belli bir süreden sonra kapatıyor. Müdahale etme şansımızda yok.
Bu yöntem sizin flash bellek ya da harici harddisk çözümünüzden daha iyi değil mi ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı