LG G2 güncelleme sorunu

Vandermoon

Hectopat
Daha fazla  
Ben cihazı yurt dışından aldım. Güncellemek istediğimde cihazınız henüz kayıtlı değil hatası veriyor.
İnternet'te araştırdığımda Flash Tool adlı bir programdan güncellemek istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum yardım eder misiniz ? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemlere başlamadan önce şu adımları takip edin:
  1. Öncelikle bilgisayarınızda LG United Mobile Driver yüklü olsun. Yüklü değilse işlemlere başlamadan önce bunu yükleyin: http://tool.lime.gdms.lge.com/dn/downloader.dev?fileKey=UW00520120427
  2. Ardından buradan Flash Tool 2014'ü indirin: http://lgflashtool.com/download/LG-Flash-Tool-2014.zip
  3. Ayrıca bilgisayarınızda Visual C++ Runtime Library yazılımı da olmalıdır. Eğer yoksa buradan gerekli yazılım için linkleri bulabilirsiniz: https://support.microsoft.com/tr-tr/kb/2977003 (Benim bilgisayarımda 2005, 2008, 2010 ve 2013 yüklü. Şu ana kadar Flash Tool ile hiç sorun yaşamadım)
  4. Telefonunuzun modeli ne ise ona uygun son sürüm .kdz dosyalarını şu linkin sonuna IMEI numaranızı ekleyerek elde edebilirsiniz (X yerine IMEI numaranız gelecek): csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=XXXXXXXXXXXXXXX
  5. Eğer yukarıdaki yöntemle .kdz indiremediyseniz şu sayfaya gidin: LG G2 Firmware List . Yalnız telefonunuzun hafızası mesela 32 GB ise TUR/TURKEY yazan linke tıklayın, 16 GB ise 6UR/TURKEY yazan linke basın (Örnek olarak Türkiye yazılımını yazdım). Telefon modelinize uygun .kdz seçtiğinize emin olun (Zaten ekranın sağ tarafında hangi model için olduğu yazar).
Şimdi başlayalım:
  1. LG Flash Tool 2014'ü çalıştırın. Karşınıza şöyle bir ekran gelecek: 1.png. Ayarlar bu resimdeki gibi olmalı. Değilse ayarları resimdeki gibi değiştirin.Ardından "Select KDZ File" yazan kutucuğun sağındaki klasör simgesine tıklayın v
  2. Ardından "Select KDZ File" yazan kutucuğun sağındaki klasör simgesine tıklayın ve .kdz dosyanızı seçin: 2.png
  3. Şimdi telefonu kapatın, USB kablosunun bir ucunu bilgisayara takın, telefonun sadece ses açma tuşuna basılı tutarken kablonun diğer ucunu telefona takın ve ekrana "Download Mode" yazısı gelince elinizi ses açma tuşundan çekin.
  4. Bilgisayar telefonu tanıdıktan sonra eğer temiz kurulum (veya Downgrade) yapacaksanız CSE Flash'a basın (Telefondaki her şey silinir). Eğer telefonunuzu önceki bir Android sürümünden daha üst bir sürüme yükseltme yapacaksanız (Ve dosyalarınızın silinmesini istemezseniz) Normal Flash'a basın (Tavsiyem CSE Flash yapmanız. Direkt yükseltmeyi ben sağlıklı bulmuyorum).
  5. Şimdi şu ekran gelince Start'a basın: 3.png
  6. "LGUserCSTool.exe" adlı bir işlem onay isterse izin verin.
  7. Bu ekran gelince bir şey değiştirmeden OK'e basın: 4.png
  8. Yükleme işlemi başlayacaktır. Telefon ilk karşılama ekranı gelene kadar bilgisayarla olan bağlantısını koparmayın. (NOT: Lollipop sürümünü yüklerseniz ayrıca uygulamalı optimize edecektir. Lütfen burada da bekleyiniz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı