Lisede Sınıfta Kalmama Şartları

• Konuyu başlatan Simo Hayha
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 32
  • Görüntüleme 25B
S

Simo Hayha

Ziyaretçi
Arkadaşlar lisede sınıfta kalmamak için neler gerekiyor? Sınıfta kalma korkum yok da, meraktan soruyorum. Ağabeyim gözümü çok korkuttu. Matematik sıkıntı da..

Ağırlıklı yıl sonu ortalaman 50'nin üzerindeyse ve dil ve anlatım dersin 50'nin üzerindeyse sınıfı normal (Düz) geçersin. Ağırlıklı yıl sonu ortalaman 50'nin üstünde ama dil ve anlatım dersin 50'nin altındaysa sorumlu olarak geçersin. Ben 2. sınıfa sorumlu olarak geçtim ne olacak bilmiyorum. Ağırlıklı yıl sonu ortalaman 50'nin altındaysa dil ve anlatım dışında tek yılda en fazla 3 dersten kalabilirsin. Galiba sorumlu geçme oluyor. Tek yılda 3'ten fazla olursa sınıf tekrarı.

Diyelimkilere bırakmayacaksın işi. Dersini dikkatli bir şekilde dinleyeceksin. Evine gelip o gün ne işledin tekrarını yapacaksın. Kitap ve yardımcı çalışma kitaplarından (dergi, test kitabı) o günün konusu ile ilgili test çözeceksin. Bilgisayara oturduğunda oyun onamayacaksın, derslerle ilgili konu anlatım ve sorun çözüm siteleri mevcut. Onları izleyip temelini sağlamlaştıracaksın. Sınavlara sınav günü değil bu şekilde günlük çalışma temposu yakalayıp çalışacaksın. Çözemediğin soruları okulda öğretmeninin yakasını yapışıp tenefüste veya başka bir zamanda soracaksın. Bu dediklerimi yaparsan zaten bu konu kalmama şartları değil derece yapma şartları nelerdir diye olur.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı