LYS'de Tüm Puan Türleri Hesaplanır Mı?

ekinnemre

Hectopat
Daha fazla  
Bu sene ilk defa ygs ve lys ye gireceğim. Merak ettiğim bir kaç şey var. Ygs sınavına girdiğimiz zaman ygs1-ygs2-ygs3-ygs4-ygs5-ygs6 puan türlerinin hepsi açıklanıyor.
Ancak lys sınavına girdikten sonra aldığmız puan, tüm puan türlerinde hesaplanacak mı? Yani atıyorum ben sınava eşit ağırlıktan girdim. Yani fen bilgisi sınavının yapıldığı oturuma sınava girmedim. Bu durumda benim MF puan türündeki puanlarım da hesaplanır mı yoksa sadece TM puan türlerim mi hesaplanır? Lütfen birisi tam olarak nasıl olduğunu söylesin.

LYS'de numaraya göre giriyorsun. Mesela örneğin LYS 4-5 edebiyat, coğrafya. LYS 1-2 Matematik, fen. Eğer sen sadece LYS 4-5'e girersen fakat LYS 1-2'ye girmezsen LYS 1-2 puanın çıkmaz.

Selam arkadaşım. Sorduğun sorunun cevabı linkte tabi bayağı bir uzun cevap yeterli sabrın varsa sonunu getirirsin.:D
LYS, YGS Puanları Nasıl Hesaplanıyor?

Cevabın için teşekkür ederim. Bazı kısımları atlayarak okudum. Ama bana biraz karışık geldi bu yazı :D

LYS'de numaraya göre giriyorsun. Mesela örneğin LYS 4-5 edebiyat, coğrafya. LYS 1-2 Matematik, fen. Eğer sen sadece LYS 4-5'e girersen fakat LYS 1-2'ye girmezsen LYS 1-2 puanın çıkmaz.

Cevabınız için teşekkür ederim. Yani anladığım kadarı ile eğer fen bilgisinin yapıldığı oturumlara (yani lys 1-2 ye) girmezsem benim MF puan türüm hesaplanmaz doğru mu?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı