M.2 SSD bağlantısı gidip geliyor

NurkonoR

Decapat
SSD veya HDD modeli
TeamGroup 1 TB
Anakart
Lenovo Legion 5 Pro
Merhaba, 2-3 gündür konular açıp duruyorum SSD birden gitti, bozuldu gibisinden. Satıcıyla iletişime geçtim iade edecektim. Ancak dün sabah bilgisayarımı açtığımda SSD'yi tekrar okumaya başladığını gördüm. Bugün sabah da gördü ancak 1 saat önce tekrar açtığımda sıkıntı başladı. İlk aldığımda 10-12 gün sıkıntısız kullandım. Daha sonra belirttiğim olaylar oldu. Şu an laptopun kasasını açma imkanım yok, açmak için aparatları sipariş ettim. Temassızlık, hatalı takmak gibi sıkıntıların olma ihtimali var mı? Yoksa bilgisayarda mı sıkıntı vardır? Daha yeni aldım bilgisayarı Amerika'dan geldi. Lenovo Legion 5 Pro. Bilgisi olanlar yardımcı olup fikir belirtirse sevinirim. Teşekkürler.

SSD Türkiye'den. Laptop gelince buradan satın aldım.
Öncelikle anakartın BIOS'u güncel değilse güncelleyiniz. Ondan sonra SSD'nin FW updatesi varsa yapıp deneyiniz.
Bu sorun genellikle Gen4'de karşılaştığımız bir sorun ama sizin ki Gen3 sanırım.
Ayrıca yer varsa laptop da farklı bir slota da takarak deneyebilirsiniz.

Öncelikle anakartın BIOS'u güncel değilse güncelleyiniz. Ondan sonra SSD'nin FW Update'si varsa yapıp deneyiniz.
Bu sorun genellikle gen4'de karşılaştığımız bir sorun ama sizin ki gen3 sanırım.
Ayrıca yer varsa laptop da farklı bir slota da takarak deneyebilirsiniz.

Farklı bir slot var fakat Windows'un kurulu olduğu, laptopun içinde gelen SSD. Çıkartırsam sorun olacağını düşündüğümden deneme fırsatım olmadı. Dediklerinizi deneyip yazacağım tekrardan.

Geri
Yukarı