Çözüldü Mac OS X 10.9.3 Mavericks'te Touchpad/Trackpad Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

turaç

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kadirli
Daha fazla  
Merhabalar. Touchpad'i ne yaptımsa çalıştıramadım. Çeşitli sitelerden kextler indirdim, yükledim ama nafile. Bir de klavyede '@' karakteri ALT-GR+Q dan çıkmıyor. Windows+Q dan çıkıyor.

Sistem : Exper Q5V 740, Intel I7 4770, Nvidia Geforce GT745, 8GB DDR3 1333MHZ RAM, Touchpad ELAN.

MultiBesat kitindeki PS/2 kextini kurup deneyin (6.3 sürümündeki). Klavye sorunu için ise; Sistem Tercihleri --> Klavye --> Niteleme Tuşları... butonuna tıklayıp komut tuşu kısmındakini diğerlerinden birisi ile değiştirip deneme yapın. Düzelecektir. Eğer, bütün değişimlere rağmen olmaz ise, Sistem Tercihleri --> Klavye --> Klavye Düzeni... butonuna tıklayıp, çıkan yönergeyi uygulayın. Düzelecektir.

Kemal Bey, klavye çözümü işe yaradı ancak Multibeast 6.3 Sürümüyle yüklediğim kext de olmadı. Touchpad'te hala tık yok maalesef.

Voodoo dışında Apple ile başlayan iki PS/2 sürücü vardı. Onları MultiBeast 6.2 sürümünden kurup deneyin. Gene olmazsa bilemeyeceğim artık.

Sonunda çözdüm. Şu linkteki RehabMan / OS-X-Voodoo-PS2-Controller / Downloads — Bitbucket 'RehabMan-Voodoo-2014-0523' adlı dosyayı indirdim. İçindeki <Release< klasöründe 'VoodooPS2Controller.kext' var. Onu Kext Wizard ile kurduktan sonra Maintenance sekmesinde 'Repair permissions' ve 'Rebuild cache' işaretli olarak tekrar 'execute' dedim. Bu biraz sürüyor ve bekledikten sonra sistemi yeniden başlattım ve Touchpad birden gülümseyiverdi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı