Mac OS X Leopard 10.5.x nerden bulabilirim ?

Sistem özeliklerini belirtin, ona göre Mac sürümü bakalım. Daha önceki konuda GMA4500 için kext aramışsınız. Lion ve ML için var;
GMA 4500M Working in Lion and ML - Intel - InsanelyMac Forum

Evet o yüzden bu sürümü kurmak istiyorum. Toshiba Satallite L450H Bilgisayarın markası. İntel GMA4500M ekran kartı ve Realtek RTL8687B Wireless kartı bulunuyor. Hepsi 10.5.x sürümüyle uyumlu.

o zaman recep kardeşi sana yönelendireyim hazırda varmış zaten
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Allah razı olsun hocam çok teşekkür ederim. Şimdi deneyeme başlacağım tekrardan çok, çok teşekkür ederim.

@fatih_4427 Hocam recep bey'in videosunu izledim dediklerini yaptım TransMAC ile USB yazdırdım bende video'daki özellikler bulunmamakta. Sistemi USB üzerinden boot ettim ve başlattım lakin USB görmeden direk olarak Windows'a geçti. Acaba yardımcı olur musunuz ?

Sisteme Mavericks 10.9.x kuracağım ondan sonra 10.5.x sürümüne düşürebilirmiyim tekrardan format atarak ? USB Mac kurulu bir sistemde hazırlayıp tekrardan mac'in üzerine format atabilme şansım varmıdır ?

Merhabalar, sistemim 10.5.x ile uyumlu bunun dmg dosyasını nereden bulabilirim ve nasıl boot edip kurulum yapabilirim ?
tam olarak saf bir dmg dosyası istiyorsanız bununla çok uğraşırsınız editlemeniz kextleri düzenlemeniz, bootloader eklemeniz gerekli. Lionun intel veya amd uyumlu dmg dosyaları var, onlardan yana gitmenizi tavsiye ederim.

tam olarak saf bir dmg dosyası istiyorsanız bununla çok uğraşırsınız editlemeniz kextleri düzenlemeniz, bootloader eklemeniz gerekli. Lionun intel veya amd uyumlu dmg dosyaları var, onlardan yana gitmenizi tavsiye ederim.

10.5.x ile ilgili cihazların resmi driverları var onlarla kurulum yapsam olmazmı acaba?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı